Czego by nie mówić o TikToku, to jest on o wiele bardziej przyjazny dla dzieci, niż YouTube. Przynajmniej z punktu widzenia rodzica. Wielu idoli najmłodszych z platformy Google to osoby patologiczne. I to nie tylko pod względem słownictwa, czy zachowań, ale także wpajania zasad dyskusji. Często przekaz jest taki, że rację ma nie ten, co ma jakieś argumenty, a ten, co lepiej obrazi przeciwnika, albo go wyśmieje. I oczywiście TikTok również jest pełen tego typu patologii. Jednak zainteresowany rodzić może odciąć od niej swoją pociechę.

TikTok z lepszą ochroną rodzicielką

TikTok z lepszą ochroną rodzicielką

TikTok dodaje kilka nowych narzędzi do swojego pakietu kontroli rodzicielskiej. Te umożliwiają opiekunom jeszcze lepszą ochronę swoich dzieci podczas korzystania z portalu. Nowe funkcje obejmują możliwość blokowania określonych terminów wyszukiwania, użytkowników i hashtagów. Można także ograniczyć dziecku ilość osób, którym mogą zostawiać komentarze, lub od których komentarze się wykwitają. Co ważniejsze, dorośli mogą ograniczyć zasięgi treści dzieci. Tak, aby te wyświetlały się jedynie ich znajomym. Uzupełnieniem listy jest możliwość blokady podglądu ulubionych filmów naszego dziecka innym osobom.

Zobacz też: Chętnie pożegnałbym Galaxy Note. Galaxy S21 Ultra z S Pen to jest to!

Na początku tego roku platforma społecznościowa uruchomiła kontrolę rodzicielską pod przykrywką Family Pairing. Za pomocą tej funkcji konto młodocianego użytkownika jest powiązane z kontem osoby dorosłej. Pierwszy zestaw kontroli obejmował ograniczenie czasu na aplikacji i możliwość wyłączenia bezpośrednich wiadomości przez platformę. Warto tu dodać, że jeśli użytkownik ma mniej niż 16 lat, to wiadomości bezpośrednie i inne funkcje są domyślnie wyłączone, jako część zobowiązania firmy do ochrony przed wykorzystywaniem dzieci. Jak widać, w tym przypadku problemem nie jest już sama platforma, a rodzice, którzy nie wykazują większego zainteresowania.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.