Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier typu battle-royale na świecie. Mimo kilku lat na karku, w produkcji wciąż bawią się miliony użytkowników, dzięki czemu Epic Games ma motywację do nieustannego jej rozwijania. Dziś dowiedzieliśmy się, że do Fortnite zmierzają wideorozmowy. Podczas wspólnej rozgrywki będzie można nie tylko rozmawiać, a także oglądać swoje twarze.

Wideorozmowy w Fortnite – co, jak i gdzie?

Fortnite wideorozmowy

Już wkrótce osoby grające w Fortnite na PC, PlayStation 4 i PlayStation 5 otrzymają możliwość rozpoczęcia wideorozmowy ze znajomymi bezpośrednio w grze. Aby było to możliwe, trzeba będzie połączyć swoje konto Epic Games z aplikacją Houseparty, którą firma przejęła w zeszłym roku. Po wykonaniu tych czynności w apce pojawi się opcja włączenia „trybu Fortnite”, który sprawi, że po lewej stronie ekranu w grze zobaczymy twarze członków swojej drużyny. Houseparty pozwala na stworzenie grupy składającej się z maksymalnie dziesięciu osób, choć w grze będą widoczne co najwyżej cztery.

Zobacz także: Ceny gier na Xbox Series X wzrosną? Wszystko na to wskazuje

Naturalnie wideorozmowy w Fortnite wymagają do działania urządzenia z Androidem lub iOS, które posłuży za kamerkę. Nie da się ukryć, że cały proces jest dość niewygodny, ale cóż – nic lepszego do tej pory nie wymyślono. Co ciekawe, opracowane przez Google i Apple rozwiązania, z których korzysta aplikacja Houseparty, zadbają, by wyświetlała się tylko nasza twarz – wszystko poza nią zostanie zastąpione kolorowym tłem. Brzmi ciekawie.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.