Instagram to najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie zaraz po Facebooku. Z platformy korzystają miliony użytkowników, z których spora część z pewnością ucieszy się z właśnie wprowadzanej przez giganta funkcji. Dzięki niej wyszukiwanie treści będzie znacznie łatwiejsze.

Łatwiejsze wyszukiwanie na Instagramie, a wszystko dzięki nowej funkcji

Instagram szukanie po słowach kluczowych

Właśnie dowiedzieliśmy się, że Instagram rozpoczął już udostępnianie nowej funkcji, a mianowicie możliwości wyszukiwania treści po słowach kluczowych. Działa to bardzo prosto: w wyszukiwarce wystarczy wpisać konkretne słowa kluczowe (np. „przepis na ciasto”), a portal znajdzie posty, które je zawierają. Nie jest dokładnie jasne, w jaki sposób nowa funkcja będzie sortować i wyświetlać wyniki wyszukiwania, ale rzecznik prasowy Instagrama dodał, że w grę wchodzi wiele czynników, takich jak m.in. data publikacji posta, jego typ i opis.

Zobacz także: Vanish Mode, czyli Messenger i Instagram ze znikającymi wiadomościami

Opisywana nowość jest już udostępniana anglojęzycznym użytkownikom Instagrama m.in. z Anglii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy możliwość wyszukiwania treści po słowach kluczowych będzie dostępna w Polsce, choć zapewne już niedługo. Niestety funkcji nie można w żaden sposób „wywołać”, więc tylko od Instagrama zależy, kiedy ją dostaniemy. Nie da się ukryć, że to naprawdę świetne rozwiązanie, bo przecież wyszukiwanie po hasztagach czy nazwach użytkowników nie zawsze zwraca odpowiednie wyniki. Będziecie z tego korzystać? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.