ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei aktualizacje dla honor lista

Kto naprawi Honora na gwarancji po sprzedaży marki? Firma rozwiewa wątpliwości

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Huawe sprzedał swoją sub-markę Honor firmie Zhixin New Information Technology Co. Ltd. Nowym właścicielem jest konsorcjum składające się z ponad 30 agentów i dealerów marki Honor oraz Shenzhen Smart City Development Group Co. Ltd. Pozwoli to marce znów rozkwitnąć, ponieważ przejęcie to wiąże się ze zniesieniem sankcji nałożonych przez USA. Jednak dotychczasowi właściciele tych urządzeń mają w związku z tym pewne obawy: co z gwarancją ich smartfonów? Kto będzie za nią odpowiadał i kto zrealizuje serwis? Huawei wraz z nowym właścicielem Honora postanowili rozwiać tu wszelkie wątpliwości.

Serwis smartfonów Honor

Serwis smartfonów Honor

Jak dobrze wiemy, umowa obejmuje sprzedaż przez Huawei wszystkich aktywów biznesowych związanych z marką Honor. Dodatkowo stwierdza, że po zakończeniu przejęcia, Huawei nie będzie posiadał żadnych udziałów w nowej firmie Honor. Oznacza to, że marka nie będzie miała już nic wspólnego z poprzednim właścicielem. Nie zmieni się jednak kadra kierownicza. Prezesem firmy zostanie dotychczasowy szef marki Honor, czyli Zhao Ming. Dlatego mimo zerwania kontaktów obie firmy wciąż będą ze sobą współpracowały. Przy okazji firma oficjalnie zapewniła, że jej działania pozostaną stabilne i nie będzie problemów z obsługą posprzedażną. Dała przy tym gwarancję, że klienci będą mogli korzystać ze wszystkich oryginalnych usług tak, jak robili to wcześniej. Jedynie jej nowe produkty wprowadzane na rynek od teraz będą obsługiwane przez jej własny system serwisowy.

Zobacz też: Hammer Blade 3 oficjalnie – pancerniak z eSIM

Oznacza to, że za serwis, obsługę i aktualizację dotychczasowych urządzeń wciąż będzie odpowiadał Huawei. Tym samym te będą wciąż uznawane za produkty tej firmy. To ma oczywiście masę zalet, ponieważ nie musimy się martwić o to, czy chiński gigant przekaże nowemu właścicielowi pełną dokumentację dotychczasowych urządzeń. Jednak rodzi to również pewne obawy. Może to bowiem oznaczać, że dotychczasowe smartfony marki nie otrzymają dostępu do usług Google. Dlatego też, jeśli chcecie kupić smartfon Honor w nadziei, że te wkrótce otrzymają do nich dostęp, to lepiej się wstrzymajcie.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy