Nowa generacja konsol przyniosła ze sobą zauważalny wzrost cen. W odróżnieniu od Sony Microsoft nie zdecydował się jeszcze na ujawnienie cen gier, które pojawią się na Xbox Series X. Spowodowane jest to faktem, że do tej pory nie wyszła jeszcze żadna gra, która byłaby przygotowana przez Xbox Game Studios bezpośrednio z myślą o nowej generacji. Graczy interesuje jednak, czy Microsoft zdecyduje się na podwyżkę cen gier, stworzonych przez wewnętrzne studia.

Microsoft planuje podwyżkę ceny gier na Xbox Series X oraz S

ceny gier Xbox Series

Niestety wszystko wskazuje na to, że Microsoft zdecyduje się na podobny krok co Sony. W niedawnej rozmowie przy okazji konferencji Jefferies Interactive Entertainment dyrektor finansowy Xbox zapowiedział, że Microsoft już niedługo ujawni nowe ceny. Przyznał on również, że już od wielu lat gracze nie doświadczyli żadnych podwyżek na tej platformie, więc jest to naturalna kolej rzeczy. Zwłaszcza że produkcja gier wideo jest dość kosztownym procesem, a wydawcy chcą zarobić na swoim produkcie jak najwięcej. Nikogo więc nie powinno dziwić, gdy gry na Xbox Series X oraz S zaczną kosztować 70 dolarów, podobnie jak w przypadku tytułów wydanych na PlayStation 5. Jak już pewnie zauważyliście, w naszym kraju w przypadku konsoli od Sony przełożyło się to na kwotę 350 złotych.

Zobacz też: Microsoft, Intel, AMD i Qualcomm łączą siły dla naszego bezpieczeństwa

Nic jednak dziwnego, że wydawcy decydują się podwyższenie cen. Obecnie stworzenie gry jest coraz bardziej wymagające, a co za tym również idzie bardziej kosztowne. Do tej pory grą, która kosztowała swoich twórców najwięcej, było GTA V. Budżet tego tytułu wyniósł około 265 milionów dolarów. Oczywiście było to już kilka lat temu i twórcom kwota ta już kilkukrotnie się na pewno zwróciła. Zaszczyt najdroższej gry może jednak zostać odebrany przez Cyberpunka 2077, którego koszt produkcji ma wynieść około 317 mln USD. Sami przyznacie, że jest to dość spora kwota. W celu jak największego zwrotu poniesionych kosztów, twórcy gier zaczęli implementować wiele rozwiązań pozwalających na dodatkowy zarobek. Jednym z nich są znienawidzone przez graczy mikropłatności, które jednak są coraz częściej przez nich kupowane. Czy mimo tego podwyżki ceny gier na Xbox Series X/S oraz PlayStation 5 są konieczne?

Źródło: VGC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.