Allegro rozważa postawienie własnych maszyn paczkowych. Chodzi oczywiście o charakterystyczne maszyny do odbioru paczek, które musiałyby się jednak finalnie nazywać inaczej. Nazwa paczkomaty jest zarezerwowana przez InPost. Teoretycznie współpraca polskiego giganta e-commerce z firmą kurierską Rafała Brzoski jest bardzo bliska. Mimo to Allegro może chcieć poszukać swojej drogi.

Dlaczego Allegro rozważa postawienie własnych maszyn paczkowych?

allegro rozważa postawienie paczkomatów

Business Insider Polska ustalił, że Allegro rozważa postawienie własnych maszyn do odbioru przesyłek. To jedna z opcji. Musimy się zabezpieczyć, bo rynek jest coraz ciaśniejszy i mniej przewidywalny – powiedziała portalowi jedna z osób blisko związanych z zarządem spółki.

Obecnie InPost jest głównym operatorem Allegro. Polski gigant e-commerce może chcieć jednak pokazać, że stać go na odważny krok w czasie przetasowań w popularnej firmie kurierskiej. Ostatnio InPost bardzo się rozwija – nawiązał współpracę z Ikeą oraz Amazonem. Mówi się także, że InPost może zostać sprzedany. Gdyby firma Rafała Brzoski trafiła np. do konkurenta Allegro, to popularna polska platforma sprzedażowa mogłaby mieć problemy. Inwestycja giganta e-commerce we własne maszyny do odbioru paczek mogłaby nieco uspokoić ambicje InPostu. Allegro nie zamierza jednak stawiać wszystkiego na jedną kartę. Rozmówca portalu Business Insider związany z polską platformą sprzedażową uważa, że na razie własna sieć maszyn do odbioru paczek stanowiłaby uzupełnienie oferty InPostu. Rozwój własnego biznesu w tym kierunku wymaga bowiem czasu.

Czytaj także: Nowa opłata dla sprzedawców i Program Szybkich Dostaw – zmiany na Allegro

Co jeszcze świadczy o tym, że Allegro rozważa postawienie swoich maszyn do odbioru przesyłek? Ogłoszenia pracy, które zamieszcza firma. Poszukiwany jest np. Automated Parcel Machines Expansion Expert, do którego zadań należałoby pozyskiwanie atrakcyjnych lokalizacji w centrach miast (Warszawa, Łódź i okolice), umożliwiających instalację automatów paczkowych (Automated Parcel Machines) oraz ich późniejszą rozbudowę.

źródło: BusinessInsider.com.pl

[Aktualizacja]

SPROSTOWANIE artykułu pt. „Allegro na poważnie rozważa postawienie własnych paczkomatów?”z dnia 18 listopada 

2020 roku Zarząd Inpost Paczkomaty Sp. z o.o. wyjaśnia, że wyraz Paczkomatstanowi znak towarowy słowny, na który Urząd Patentowy RP udzielił prawa ochronnego nr R.225679. Prawo do oznaczania urządzeń do automatycznego nadawania i odbioru przesyłek nazPaczkomatprzysługuje wyłącznie spółkom z grupy kapitałowej Integer.pl S.A. Dlatego nie jest prawdą, że podmiot nienależący do tej grupy może mieć własne paczkomaty.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.