MediaTek coraz lepiej sobie radzi na rynku smartfonów i laptopów z Chrome OS. Ten tajwański producent był jeszcze kilka lat temu uznawany za dostawcę tanich układów niskiej jakości. Dziś natomiast jego procesory z serii Dimensity i Helio G zostawiają daleko w tyle podobnie wycenione procesory od Qualcomma, a sama firma cieszy się coraz większą popularnością. Oczywiście w dobrym SoC liczy się nie tylko wydajność. Jednak i tu MediaTek nadrobił zaległości względem konkurenta. Wiele wskazuje również na to, że niedługo zapewni także o wiele lepsze zarządzanie energią, niż amerykanie.

MediaTek przejmuje dział Intela

MediaTek przejmuje dział Intela

MediaTek właśnie ogłosił, że wydał około 85 milionów dolarów na nabycie aktywów związanych z linią produktów Intel Enpirion. Te są odpowiedzialne za zarządzanie energią. MediaTek nie dokonał zakupu bezpośrednio, a poprzez swoją spółkę zależną Richtek. Chociaż nie ujawniono harmonogramu transakcji, firma twierdzi, że spodziewa się, iż transakcja zostanie zamknięta do końca tego roku. Ma to się stać tuż po omówieniu zapisów wszystkich istotnych dokumentów i zakończeniu postępowania sądowego. Wraz z tym przejęciem, MediaTek planuje teraz rozszerzyć swoją linię produktów. Dzięki temu gigant będzie mógł zaoferować zintegrowane rozwiązania energetyczne o wysokiej częstotliwości i wysokiej wydajności, stosowane w systemach FPGA, SoC, CPU i ASIC dla przedsiębiorstw.

Zobacz też: Ostatnia dekada aut spalinowych w Wielkiej Brytanii – w 2030 nadejdzie ich koniec

Firma wierzy, że rozszerzenie oferty w tym segmencie pomoże jej zwiększyć skalę działalności, poprawić wyniki biznesowe i zwiększyć konkurencyjność. MediaTek aktywnie rozwija swój biznes serwerów ASIC, a także podobno otrzymał zamówienia od Google na integrację linii produktów Intel Enpirion. Dzięki swojemu nowemu układowi serwerowemu firma może dostarczać bardziej kompletne rozwiązania, szczególnie w stacjach bazowych 5G. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.