ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsot zapowiada kolejne przejęcia studiów gier

Plany Microsoftu – gigant zamierza kupić jeszcze więcej studiów tworzących gry

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Ostatnio Microsoft zajmuje się przejmowaniem jak największej liczby twórców gier. W ciągu ostatnich kilku lat gigant zakupił kilka dużych studiów gier. Największym przejęciem był jednak zakup Bethesdy — jednego z najbardziej znanych i niegdyś ukochanych przez graczy twórców gier na świecie. To jednak nie jest wcale wisienka na torcie nowej polityki Microsoftu. Szef Xboxa, Phil Spencer, zapowiada kolejne przejęcia branżowych gigantów, a także tych mniejszych twórców. 

Microsot zapowiada kolejne przejęcia studiów gier

Microsot zapowiada kolejne przejęcia studiów gier
Fot. Microsoft

Ostatnio pojawiły się plotki, że ekipa Xboksa spogląda w stronę Japonii, aby dokonać kilku kolejnych zakupów, ale ostatecznie okazało się, że to nieprawda. Firma raczej celuje w zachodniego odbiorcę i to właśnie tu planuje kolejne zakupy. Na pytanie, czy Microsoft będzie nadal kupował nowe studia podczas tegorocznego cyfrowego Twitchconu na żywo, Spencer miał dość ciekawą odpowiedź.

Jeśli chodzi o dalsze inwestycje w nowe studia, nowe gry i nowe treści, to absolutnie musimy to zrobić. Ważne jest, abyśmy nadal budowali bibliotekę gier dostępnych na Xboksie.

— Powiedział.

Zobacz też: Warto testować Microsoft Edge. Nowy build ma wiele ulepszeń i funkcji

Spencer z pewnością ma rację z tym ostatnim stwierdzeniem. W obecnym stanie rzeczy, ekskluzywnych treści na platformę Microsoftu jest niezwykle mało. W szczególności w porównaniu do Sony. Warto jednak podkreślić, że pisząc platformę Microsoftu nie mam na myśli samego Xboxa, a gry, które są dostępne zarówno na nim, jak i na PC. W końcu Windows również jest, jakby nie patrzeć, platformą do gier z punktu widzenia firmy. I w odniesieniu do Windowsa 10 przejęcia ta mają olbrzymie znaczenie. Sklep Microsoftu się nie przyjął. Jednak umieszczając swoje gry na Steam, Microsoft wciąż może zarabiać na swojej komputerowej platformie. Świetnym dowodem na to jest, chociażby Gears Tactics, czyli tytuł, który zadebiutował na Steam wcześniej, niż na Xboxie. Nie wiadomo jeszcze jakie studia Microsoft przejmie w najbliższej przyszłości. Jednak mogą to być naprawdę głośne transakcje.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy