ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wygodne rozkładane fotele samochodowe Forda

Ford się chwali rozkładanymi fotelami w samochodzie – i jak głupio to nie brzmi: ma czym

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Spanie w samochodzie to zwykle ostateczność. I pomijam tutaj TIR-y, które zwykle dysponują stosunkowo wygodnymi łóżkami w kabinie, albo kampery. Rozkładane fotele w samochodach są zwyczajnie niewygodne. Dlatego też ludzie, którzy chcą traktować swoje auto osobowe jak namiot na kółkach, kupują specjalne łóżka samochodowe, albo przynajmniej wyrzucają tylną kanapę i śpią w bagażniku. I to nawet jeśli mówimy o osobach, które pod namiot zabierają karimatę bundeswhery, która nigdy nie powinna być wymieniana ze słowem komfort w jednym zdaniu, poza tymi zawierającymi negację. Ford jednak pochwalił się swoim nowym odkryciem: wygodnymi, rozkładanymi fotelami samochodowymi.

Wygodne rozkładane fotele samochodowe Forda

Problem w tym, że spanie w aucie to nie zawsze kaprys i element przygody życia. Często to kwestia wykonywanego zawodu. Jeśli ten jest wykonywany w miejscach pozbawionych cywilizacji, to zostaje nam do wyboru albo spanie w aucie, albo namiot. A pracując, raczej nie mamy dość miejsca, aby zabierać ze sobą jakieś boxy noclegowe do samochodu. I tu pojawia się Ford ze swoimi nowymi fotelami o nazwie Max Recline. Te jak na razie są dostępne w zupełnie nowym pickupie F-150. Co jednak czyni je aż tak wyjątkowymi? Otóż rozkładają się w niemal 180 stopniach. 

Zobacz też: Microsoft zdradza, kiedy zakończy wsparcie swoich urządzeń Surface

Podczas rozkładania foteli podnosi się dolna część siedziska. Tym samym umożliwia podparcie dolnej części pleców, podczas gdy górną część oparcia można obracać dla zapewnienia komfortu szyi. Celem Forda było zapewnienie klientom większego komfortu podczas odpoczynku w kabinie samochodu. Firma podkreśla, że wygodny odpoczynek wpływa znacznie na wydajność wykonywanej pracy. Nowe, fantazyjne fotele Forda były pomysłem zespołu ds. komfortu, który wraz z klientami udał się w teren, aby zobaczyć, jak używane są pickupy w zastosowaniach zawodowych. W ten sposób zespół stworzył produkt oparty o potrzeby użytkowników, a nie wizje projektantów. Oczywiście nogi wciąż będą zgięte w kolanach, jednak w wygodnym spaniu najważniejsze są plecy i kark.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy