IKEA poinformowała, że produkty zakupione w jej sklepie internetowym można już zamawiać do paczkomatu InPost. Popularna firma kurierska ma ponad 9 tysięcy maszyn do odbioru przesyłek w całej Polsce. Znalezienie paczkomatu w pobliżu miejsca zamieszkania nie będzie więc dla klientów problemem. Co więcej, koszt dostawy jest stały i nie wydaje się być zbyt wysoki.

Produkty IKEA zamówisz do paczkomatu – oto szczegóły

Dostawa towaru do paczkomatu InPost to nowa metoda dostawy dostępna w sklepie internetowym IKEA.pl oraz w aplikacji mobilnej szwedzkiej sieci. Jeden z jej atutów to czas potrzebny na dostarczenie paczki, który wynosi 1-2 dni robocze.

Do paczkomatów InPost klienci mogą zamawiać produkty, które nie przekraczają określonych limitów związanych z wagą i wymiarami. Towary muszą mieścić się w paczkach o maksymalnych wymiarach do 56 × 36 × 38 cm i ważyć maksymalnie 24 kg. Na szczęście klienci nie muszą sami zastanawiać się, czy zrobione przez nich zakupy mieszczą się w limicie i czy zamówienie nie zostanie anulowane. Podczas składania zamówienia system sam oceni, czy wybrane produkty mogą być dostarczone do paczkomatu, czy musimy wybrać inną metodę dostawy. Wysyłka do paczkomatu obejmie ok. 4000 produktów z asortymentu szwedzkiej sieci sklepów meblowych. Niezależnie od tego, co kupimy, za tę metodę dostawy zapłacimy 12 zł.

Czytaj także: Produkty z Amazona można już zamawiać do Paczkomatów. To wielki dzień dla InPostu

Dziś taka forma dostawy (do paczkomatów – przyp. red.) to must have dla każdego większego sklepu internetowego – oprócz dostępności w trybie 24/7, daje możliwość bezdotykowego otwierania skrytek za pomocą aplikacji mobilnej – mówi prezes InPostu Rafał Brzoska.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.