Mieszkańcy Łodzi, którzy zamawiają jedzenie przez aplikację Uber Eats, często nie wiedzą, że dostarczyć im je może gwiazda sportu. Ruben Limardo jest jednym z najlepszych szermierzy na świecie, ma nawet złoty medal zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich. W obecnej sytuacji wykonuje jednak zupełnie inne zajęcie.

Gwiazda sportu dostawcą Uber Eats w Polsce

Ruben Limardo w Wenezueli jest gwiazdą. Zasłynął swoimi sukcesami w szermierce, w 2012 roku został nawet mistrzem olimpijskim. Za swoje dokonania otrzymał odznaczenie od ówczesnego prezydenta Hugo Chaveza, który zresztą uważa szermierza za bohatera narodowego.

W Polsce Ruben żyje od 19 lat i jest tu praktycznie anonimowy. Zajmuje się obecnie dowożeniem posiłków, które mieszkańcy Łodzi zamawiają przez aplikację Uber EatsSponsor powiedział mi, że pomoże dopiero w przyszłym roku, bo przeniesiono igrzyska olimpijskie. A ja potrzebuję pieniędzy – tłumaczy Onetowi, który szczegółowo opisał całą historię, 35-letni szermierz. Żona i dzieci sportowca są w Wenezueli. Rozłąka rodziny miała być krótka, ale sprawę skomplikowała pandemia. W dodatku w Wenezueli panuje hiperinflacja, więc choć Ruben Limardo jest w swojej ojczyźnie prawdziwą gwiazdą, nie może liczyć na realną pomoc państwa. Twierdzi, że miesięcznie dostaje po 10, 20 dolarów i już nawet nie sprawdza tamtego konta.

Czytaj także: Symulator PlayStation 5 – pozycja dla tych, którzy nie mogli kupić konsoli

Sportowiec pracuje, dostarczając posiłki zamówione przez aplikację od miesiąca. Nie uważa tego za ujmę – zajęcie nawet mu się podoba. W przyszłości planuje powtórzyć osiągnięcie ze zwycięstwem na Igrzyskach Olimpijskich. Póki co jednak dowozi zamówienia mieszkańcom Łodzi, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, kim jest.

źródło: Onet, zdjęcie główne: Onet/archiwum prywatne Rubena Limardo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.