Przeglądarka Google Chrome na Androida jest niezwykle prosta w obsłudze. Każdy, kto potrafi korzystać ze smartfona bez problemu poradzi sobie także z przeglądarką. W końcu łatwość obsługi jest jedną z podstawowych cech, jakie powinien mieć program skierowany do szerokiego grona odbiorców. Jednak przy okazji wiele funkcji, które nie są dobrze udokumentowane lub łatwe do odnalezienia. Możliwe więc, że właśnie dlatego Google chce dodać do przeglądarki samouczki wideo, które są obecnie testowane w Chrome Dev i Canary.

Filmy instruktażowe Chrome

Filmy instruktażowe Chrome

Pierwotnie odkryta przez Chrome Story, nowa flaga jest obecna w kanałach Chrome Dev i Canary pod nazwą #video-tutorials. Gdy flaga jest aktywna, pod skrótami na stronie Nowa karta pojawia się nowa karta do filmów. Za jej pośrednictwem można będzie obejrzeć filmy instruktażowe. Te wciąż nie są dostępne, jednak możemy znaleźć zapowiedzi takich pozycji jak:

  • Jak korzystać z Chrome
  • Jak pobrać zawartość na później
  • Jak wyszukiwać w Chrome
  • Jak wyszukiwać głosem
  • Jak korzystać z incognito

Zobacz też: Smartfony Huaweia ze Snapdragonami – ale tylko 4G

Zanim trafią one do szerszego grona odbiorców, to najprawdopodobniej doczekają się także dostosowania wersji językowych na najpopularniejsze regiony. Dodatkowo samouczki wideo są ograniczone jedyne do Chrome dla systemu Android. W kodzie nie ma bowiem żadnych odniesień do filmów dla platform stacjonarnych. Możliwe jednak, że ich pojawienie się będzie jedynie kwestią czasu. Miejmy również nadzieję, że to dopiero początek i Google zaprezentuje dzięki nim działanie innych, znacznie głębiej ukrytych funkcji swojej przeglądarki. Tych jest bowiem całkiem sporo, a podejrzewam, że większość użytkowników programu nawet nie zdaje sobie z nich sprawy.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.