OPPO planuje jutro zorganizować w Shenzhen konferencję OPPO Future Technology 2020. Konferencja Technologii Przyszłości jest coroczną imprezą, podczas której gigant technologiczny prezentuje swoje najnowsze odkrycia, przemyślenia i wyniki dotyczące technologii. Gwiazdą jutrzejszego pokazu mają być oklary rozszerzonej rzeczywistości OPPO AR Glass. Dowodzą oni, że gigant poza branżą smartfonową stara się wprowadzić rewolucyjny produkt także raczkujących branżach.

OPPO AR Glass data premiery

OPPO AR Glass data premiery

Oczywiście okulary nie są jedyną rzeczą, którą poznamy na konferencji. Wcześniej ujawniono, że OPPO zaprezentuje pełnowymiarowy system technologii portretowego wideo FDF, system zarządzania pełnymi kolorami oraz trzy produkty koncepcyjne. Jednak to właśnie druga generacja okularów AR od OPPO ma grać na niej pierwsze skrzypce. W przeciwieństwie do pierwszej generacji, która była raczej czymś w rodzaju prototypu, druga ma być znacznie wygodniejsza i lżejsza. Dodatkowo ma zostać wyposażona w dwa aparaty schowane w dwóch narożnikach okularów. Możliwe, że ma to na celu lepszą detekcję obrazu w przestrzeni 3D. Możliwe także, że będą one pełniły dwie, niezależne od siebie funkcje, tak jak miało to miejsce w przypadku poprzednika.

Zobacz też: DragonBox Pyra – kieszonkowy laptop na Linuxie z myślą o emulacji

Warto przypomnieć, że w grudniu ubiegłego roku, na ostatniej konferencji OPPO Future Technology, firma ogłosiła swoje zaangażowanie w kategorii okularów AR i zademonstrowała swoje pierwsze okulary AR. Pierwsza generacja okularów OPPO AR wyposażona jest w cztery obiektywy, z których do pomiaru odległości używany jest obiektyw ToF, do fotografowania kształtów obiektów używany jest obiektyw RGB, a do obrazowania używane są dwa obiektywy typu rybie oko. Co producent przygotował tym razem? Przekonamy się już jutro. Miejmy nadzieję, że kiedyś firma wyjdzie także z propozycją produktu konsumenckiego, jednak na to jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.