ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

OnePlusOne oficjalnie w Polsce! Znamy ceny!

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
oneplusone kraje

Smartfon OnePlus One jest obecny na rynku już od prawie roku. Niestety jego dystrybucja była ograniczona ze względu na system zaproszeń, bez których nie można było kupić urządzenia oraz  liczby krajów w których był oficjalnie dostępny. Już jakiś czas temu producent wprowadził możliwość zakupu urządzenia bez zaproszenia w każdy wtorek. Teraz zmienia się również dostępność smartfona.

Już oficjalnie na blogu OnePlus pojawiła się informacja o wprowadzaniu OnePlus One do sprzedaży w kolejnych 16 krajach. Oczywiście wśród nowych krajów znajduje się także Polska!

oneplus-one-official-image-1

W naszym kraju dostępne będą obie wersje smartfona. Biała z pamięcią o pojemności 16 GB oraz czarna posiadająca 64 GB pamięci wbudowanej. Przypominamy pozostałe parametry urządzenia:

  • Procesor: Snapdragon™ 801 4 x 2.5GHz,
  • RAM: 3 GB LP-DDR3,
  • Ekran: 5.5 cala Full HD wykonany w technologii IPS,
  • Czujniki: akcelerometr, żyroskop, zbliżeniowy oraz światła,
  • Bateria: 3100 mAh,
  • Moduły: dwuzakresowe Wi-fi, Bluetooth 4.0, NFC, LTE, GPS,
  • Aparat: Główny 13 MPx, przedni 5 MPx,
  • System: CyanogenMod 11S oparty na Androidzie 4.4 Kitkat.

Dziś w Warszawie, Pradze i Budapeszcie odbędą się konferencje poświęcone wprowadzeniu smartfona na nowe rynki. Producent sugeruje też pokazanie zapowiedzi swojego nowego systemu OxygenOS. Nasza redakcja będzie uczestniczyć w konferencji i na pewno poinformujemy was o jej przebiegu. Strona producenta została już w części przetłumaczona na nasz ojczysty język, jednak jest jeszcze trochę braków.

No i wreszcie cena! Na polskim rynku za wersje 16 GB będziemy musieli zapłacić 1299 zł, a za wersję 64 GB dopłacimy dodatkowo 150 zł. W przypadku krajów posiadających euro ceny wynoszą odpowiednio 269 oraz 299 euro. Przy przeliczeniu po obecnym kursie sporo przepłacimy, odpowiednio około 180 oraz 220 zł.

Czy to mało czy dużo oceńcie sami. Czy takie przebicie jest warte zaprzestania szukania sposobów na sprowadzanie urządzenia bądź korzystania z usług firm trzecich? Planujecie zakup OnePlus One z polskiej dystrybucji?

Źródło: Informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy