samsung-galaxy-tab-plusn-solo

 

Samsung zapowiedział właśnie kolejny swój tablet, czyli Galaxy Tab’a 7.0N Plus. Nie jest to jednak  następny model w portfolio Samsunga mający stanowić alternatywę dla innych jego tabletów, a jedynie urządzenie zaprojektowane by uciszyć prawników Apple’a.

Sprzęt ten został przeznaczony na rynek niemiecki – gdzie wskutek wojny patentowej z amerykańskim koncernem zakazano sprzedaży kilku urządzeń Samsunga – i prawdopodobnie nie pojawi się nigdzie poza Niemcami.

Trik, mający ominąć wyrok sądu, przypomina nieco ten zastosowany w przypadku Taba 10.1N – producent ograniczył się tylko do czysto designerskich zmian, aby dłużej nie naruszać patentów, zaś cały hardware pozostał niezmieniony. Mamy tutaj zatem tą samą specyfikację co w Galaxy Tab 7.0 Plus:

-Dwurdzeniowy procesor Exynos o taktowaniu 1.2 GHz
-1 GB RAM
-Ekran 7 cali o rozdzielczości 1024×600
-Aparat 3 MPx i przednia kamera 1,3 MPx
-System Android Honeycomb 3.2

Różnice ograniczają się tylko do wyglądu tabletu, w którym głośnik został przeniesiony na przedni panel, a ramka dookoła obudowy stała się biała.

samsung-galaxy-tab-plusn

Urządzenie mogłoby być całkiem ciekawe, gdyby nie jego cena: 600 Euro za specyfikację słabszą niż ta z chociażby ASUSa Memo 370T, wycenianego na niecałe 200 Euro to zdecydowanie za dużo. Przyszłość pokaże, czy Niemcy będą tak rozrzutni.

źródło: AndroidCommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.