Asus wprowadza do sprzedaży Zenfone 2!

Newsy

Zenfone 2

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Na ostatnich targach CES Asus zaprezentował nową generacje rodziny Zenfone. W międzyczasie do zaprezentowanych modeli dołączyła wersja pięciocalowa. Natomiast podczas targów MWC producent zadeklarował rozpoczęcie sprzedaży 9 marca. Tak jak zapowiedziano dziś do sprzedaży trafiły cztery modele z serii Zenfone 2. Niestety tylko na Tajwanie.

 

Producent postawił na urządzenia z ekranem o wielkości 5.5 cala. Model ZE551ML to tak naprawdę dwa urządzenia różniące się ilością pamięci RAM ( 4GB oraz 2 GB) oraz procesorem ( Z3580 4 x 2,3 GHZ oraz Z3560 4 x 1,8 GHZ). Reszta parametrów jak wyświetlacz Full HD czy 32 GB pamięci na dane są takie same.

 

asus zenfone 2 4gb

 

Kolejny 5.5 calowy model ( ZE550ML) posiada ekran o rozdzielczości HD, procesor Z3560, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej.

 

Ostatni wprowadzony model to ZE550CL. Najsłabszy ze wszystkich smartfon nie zachwyca specyfikacją. Posiada ekran 5 cali o rozdzielczości HD, znany z poprzedniej generacji procesor Z2560 (2x 1,6 GHZ), 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci na dane użytkownika.

 

Nowa generacja przynosi znaczne zwiększenie mocy smartfonów. Rozczarowuje jednak model pięciocalowy. Przydałaby się tutaj mocniejsza jednostka.

 

Asus-Zenfone-2

 

Ceny nowych urządzeń prezentują się następująco (w przeliczeniu z dolara tajwańskiego):

  • ZE551ML (Z3580) – 1070 zł
  • ZE551ML (Z3560)  – 832 zł
  • ZE550ML – 713 zł
  • ZE550CL – 594 zł

Jak widać ceny nie są zbyt wysokie. Prawdopodobnie, w Europie cena będzie nieco wyższa, jednak nadal pozostanie atrakcyjna.  Jeszcze w tym miesiącu urządzenia mają trafić do Chin, Hong Kongu, Singapuru i Francji. Od następnego miesiąca będą dostępne w Indiach czy we Włoszech. Niestety nie ma żadnych informacji o innych europejskich krajach. Patrząc na pojawienie się pierwszej generacji Zenfone w naszym kraju, przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka dobrych miesięcy.

 

Źródło: Phonearena

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x