ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tylko seria Z dostanie aktualizacje do Lollipopa. Sony rozczarowuje użytkowników

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
Android-Lollipop-Statue

Ta informacja z pewnością nie spodoba się wielu użytkownikom smartfonów Sony. Producent na Twitterze poinformował, że aktualizacja do najnowszego systemu Google będzie przygotowana tylko dla urządzeń z rodziny Xperia Z.

  Od samego wydania Androida 5.0 Lollipop Sony ogłosiło jedynie zapowiedź aktualizacji całej serii urządzeń Xperia Z. Wtedy bardzo pochwalano producenta za aktualizacje nie najnowszych już flagowców. Niestety nie było wtedy mowy o innych modelach japońskiego producenta.   Od dwóch dni w odpowiedzi na pytania dotyczące aktualizacji Sony odpowiada, że nie planuje aktualizować innych urządzeń niż Xperie z serii Z. Uderzy to przede wszystkim w użytkowników, którzy kupili smartfony takie jak np. Xperia E3, M2, M2 Aqua, T2 Ultra czy T3. Urządzenia ze Snapdragonem 400 bez problemu dałyby sobie radę z nowym systemem. Co ciekawe w sieci pojawiły się zrzuty ekranu prezentujące Lollipopa na Xperii C3. Więc komu wierzyć?      

Taka decyzja na pewno nie pomoże Sony w dalszej ekspansji rynku. Modele ze średniej półki cenowej są najbardziej popularne i przynoszą tak naprawdę największe zyski. Odcinanie użytkowników dobrych smartfonów od aktualizacji spowoduje z czasem zmniejszenie zainteresowania produktami japońskiego producenta. Dopłacanie do flagowców, aby dostać aktualizacje zupełnie się nie kalkuluje użytkownikom, którzy nie potrzebują tak dużej mocy obliczeniowej

Źródło: Xperiablog.net

Sprawdź najnowsze wpisy