Na PlayStation 5 polscy gracze muszą jeszcze trochę poczekać. Możliwe jednak, że to i lepiej. Otóż najnowsza konsola Sony została dotknięta błędem, który uniemożliwia płynne pobieranie gier i aplikacji. Polega on na wyświetlaniu komunikatu o błędzie lub kolejce, gdy użytkownik chce pobrać grę. Co gorsza, konsola naprawdę się zachowuje tak, jakby program był w kolejce. Na razie jedynym tymczasowym rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych konsoli w nadziei, że nie pojawi się on znowu.

PlayStation 5 problemy z pobieraniem gier

PlayStation 5 problemy z pobieraniem gier
PlayStation 5

Warto podkreślić, że błąd ten nie dotyczy wszystkich. Jak do tej pory zgłosiło go kilku użytkowników. Dodatkowo wystąpił on już podczas pierwszego pobierania gier. Osoby dotknięte problemem twierdzą, że pojawia się komunikat o błędzie pobierania lub, że gra czeka w kolejce. Oba powiadomienia powodują wyświetlenie monitu o sprawdzenie menu pobranych, które pozostaje puste. W przypadku wystąpienia błędu pobierania konsola się zawiesza. Dodatkowo w bibliotece PS5 widnieje informacja, że użytkownik jest właścicielem problematycznej gry lub aplikacji. Natomiast sklep nadal twierdzi, że wciąż nie dokonał zakupu. Niektóre z popularnych gier, w których występują problemy z pobieraniem, to między innymi Godfall, Spider-Man, Demon’s Souls, Call of Duty: Black Ops Cold War oraz aplikacja Disney+.

Zobacz też: Można już pobierać The Textorcist: The Story of Ray Bibbia – kolejną darmową grę w Epic Games Store

Nie oznacza to jednak, że w nie może on wystąpić w przypadku pozostałych tytułów, jednak z dotychczasowych raportów wynika, że błędy w pobieraniu dotyczyły tylko tych gier i aplikacji, które były specyficzne dla PS5. Sony nie wydało jeszcze żadnego oświadczenia na ten temat. Jednak Activision, czyli wydawca serii Call of Duty zaleca fabryczny reset dla każdego użytkownika, który natknie się na ten błąd. To rozwiązało problem w przypadku wielu, lecz nie wszystkich użytkowników. Warto więc rozpoczynać pobieranie właśnie od tych tytułów. W przypadku problemów nie będziemy musieli przywracać ustawień fabrycznych w konsoli, na którą pobraliśmy już wiele gier. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.