Radio z Androidem od Rydeen – gdzie jeszcze nie ma Zielonego Systemu?

Newsy

Targi CES 2012 to okazja dla bardzo wielu producentów sprzętu elektronicznego aby zaistnieć, prezentując nowe innowacyjne wyroby. Oczywistym jest fakt, że wśród urządzeń z Androidem na pokazach przeważają smartfony i tablety, ale jest też sporo intrygujących, niecodziennych implementacji tego systemu.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Jednym z ciekawych zastosowań OS’u Google’a postanowiła pochwalić się amerykańska firma Rydeen zajmująca się akcesoriami samochodowymi, która, mając w głowie hasło wygody użytkownika, stworzyła inteligentne… radio!

Odbiornik oznaczony jako DV621 wbrew pozorom nie jest prościutkim radyjkiem służącym do odbioru audycji z eteru, w które na siłę wepchano system operacyjny – oferuje on moc potencjalnie większą niż prezentują budżetowe smartfony, pomijając oczywiście zastosowanie i funkcjonalność tych, jakże różnych, typów urządzeń.

Radio zostało wyposażone w szereg przycisków właściwych dla odbiornika, duży wyświetlacz dotykowy o wielkości 6,2 cala, wykonany w technologii TFT i oferujący rozdzielczość WVGA, oraz procesor ARM Cortex A8 o taktowaniu 1 Ghz. Sprzęt działa pod kontrolą Androida 2.2 – którego wersja nie dziwi, gdy mamy na uwadze na czym został zainstalowany.

Dodatkowymi atutami produktu są również wbudowane moduły GPS i Bluetooth, złącze USB, czytnik kart SD oraz… CD i DVD! Dokupić można również specjalny modem od producenta, zapewniający łączność internetową na potrzeby przeglądania internetu bądź poczty.

Jeśli chodzi o funkcje multimedialne urządzenia, to także ma ono czym się poszczycić. DV621 posiada 4-kanałowy wzmacniacz audio, subwoofer czy złącze RCA. Oferuje także wyświetlanie 2 treści w tym samym czasie, co jest bardzo przydatne na przykład do jednoczesnego nawigowania i wysyłania obrazu filmu na drugi, podłączony monitor.

Nieznanych jest jeszcze kilka detali związanych z oryginalnym tworem amerykańskiej firmy, takich jak na przykład jego potencjalna cena. Jeśli ta okaże się niezbyt wysoka, być może wielu kierowców, będących fanami rozwiązań z Zielonym Ludzikiem, skusi się na jego zakup.

Z pewnością nowe urządzenie od Rydeen przenosi rynek odbiorników radiowych na inny, znacznie wyższy poziom niż ten znany dotychczas. Właściwie nasuwa sie pytanie: czy dzieło projektantów z USA można jeszcze nazwać radioodbiornikiem?

Produkty z systemem Google’a goszczą już w bardzo wielu sferach naszego życia, stając się czasem nieodłączną jego częścią. Pierwotnie będąc zaprojektowanym pod smartfony, Android jest obecnie wykorzystywany w naprawde dużej gamie urządzeń. Jak myślicie, jakie będą następne, dziwne wcielenia Zielonego Robota?

źródło: androidspin


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x