Ile czasu potrzeba, by zapełnić darmową przestrzeń od Google? Jeżeli szukaliście odpowiedzi na to pytanie, to już możecie przestać. Google ma narzędzie, które oszacuje, ile czasu zajmie zapełnienie udostępnionej przez firmę przestrzeni w chmurze.

Narzędzie Google do sprawdzania miejsca w chmurze

Narzędzie Google miejsce Zdjęcia
Fot. Android Police

Jest jeszcze trochę czasu na to, by korzystać z nielimitowanej przestrzeni na zdjęcia od Google. Zmiana ma nastąpić 1 czerwca przyszłego roku, ale do tego czasu wszystko pozostaje bez zmian. Kolejną ważną informacją jest to, że zdjęcia wgrane do tego czasu, nie będą objęte zmianą. Po 1 czerwca 2021 roku będą wliczały się do limitu, który przypisany jest na przestrzeń w chmurze od Google. Mowa o 15 GB, które będą współdzielone z Gmail, Dyskiem oraz w przyszłości ze Zdjęciami. Zapewne wiele osób zastanawiało się, ile czasu zajmie im zapełnienie tej przestrzeni. Narzędzie Google pozwala to oszacować i to w prosty sposób.

Wystarczy wejść na tę stronę Google, gdzie po zalogowaniu się do naszego konta, automatycznie dostaniemy odpowiedź. Ta ma być wynikiem oszacowania na podstawie tego, ile do tej pory przesyłaliśmy danych. Sama odpowiedź nie jest więc zbyt dokładna, bo wynik uzależniony jest od wielu czynników. Za to od razu zobaczymy, ile zostało nam jeszcze miejsca na dane. Poniżej znajdziecie jeszcze oficjalny komunikat Google odnośnie zmiany polityki wobec wgrywania zdjęć do chmury.

Zobacz też: Vanish Mode, czyli znikające wiadomości trafiają do Messengera oraz Instagrama.

Od 1 czerwca 2021 roku pliki przesyłane przy użyciu opcji wysoka jakość i szybka kopia będą wliczane do limitu miejsca na koncie Google. Gdy osiągniesz limit miejsca na dane, możesz kupić pakiet dodatkowego miejsca w ramach subskrypcji Google One (jeśli masz dostęp do tej usługi) lub usunąć niektóre pliki, aby nadal korzystać z bezpłatnego miejsca w Zdjęciach. Kopie zapasowe zdjęć i filmów utworzone przed 1 czerwca 2021 roku przy użyciu opcji wysoka jakość lub szybka kopia nie będą wliczane do limitu miejsca na koncie Google. Zdjęcia i filmy w oryginalnej jakości nadal będą wliczane do limitu miejsca na koncie Google.

Źródło: Google / Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.