YouTube Rewind to poniekąd tradycja, którą platforma sama zniszczyła w 2018 roku. Wtedy też pojawiło się podsumowanie, które bardzo szybko stało się najbardziej znienawidzonym filmem na całym YouTube. I choć w 2019 roku jeszcze próbowano się bronić, to już podsumowania YouTube Rewind 2020 roku nie zobaczymy.

YouTube Rewind 2020

YouTube Rewind 2020
YouTube Rewind 2020

Zapewne sporo osób jeszcze pamięta to, jak wielką porażką dla YouTube było Rewind z 2018 roku. Film podsumowujący rok spotkał się z ogromną falą krytyki i to taką, że wiele osób podejrzewało, że będzie to ostatni film z serii. Tymczasem platforma się nie poddała i w kolejnym roku wypuściła następne Rewind, które nie spotkało się już z taką ogromną krytyką. Niemniej to nie to samo, czym było z początku podsumowanie YouTube-a. Chodziło o przypomnienie użytkownikom, czym żyli przez ostatni rok. Najważniejsze i najpopularniejsze filmy, które śmieszyły  czy doprowadzały do łez. Tym było Rewind na początku, choć później cała ta otoczka wyjątkowości, gdzieś zniknęła.

Nie to jednak jest powodem, dla którego Google rezygnuje z YouTube Rewind 2020. Powodem jest to, że cały 2020, którego jeszcze trochę przed nami, był po prostu… inny. I choć na platformie da się znaleźć multum treści, które omijają wydarzenia związane z COVID-19, to nie da się zaprzeczyć, że to one zdominowały wszelkie kanały informacyjne. I w tym także YouTube. To też powód, dla którego podsumowania nie będzie, by jeszcze całą tą wyjątkowość 2020 roku podkreślić. Dziwna strategia, ale patrząc na to, jak w ostatnich latach wyglądało Rewind, to może i dobra decyzja.

Zobacz też: Pierwsze wrażenia z Xbox Series X – czy warto kupować konsolę?

To jednak jednorazowa przerwa i YouTube Rewind ma powrócić w 2021 roku. Trzeba mieć nadzieję, że wtedy zebrane materiały będą wzbudzały jedynie pozytywne odczucia. Będzie wam brakowało YouTube Rewind 2020, a może film z 2018 już was do tego podsumowania zniechęcił?

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.