Allegro poinformowało, że użytkownicy platformy mogą na swoim koncie ustawić własny awatar. Opcja dotyczy zarówno kupujących, jak i sprzedawców. Ta druga grupa za pomocą wybranej grafiki może budować wizerunek swojej marki.

Własny awatar na Allegro – jak go ustawić?

Nasz awatar będzie widoczny w ustawieniach konta i w centrum wiadomości. Obrazek zobaczą także nasi rozmówcy. Jeśli do Allegro logujemy się kontem z Facebooka lub Google, nasz awatar domyślnie będzie zdjęciem, które mamy ustawione na jednej z tych platform. W takim wypadku wciąż możemy jednak zmienić obrazek na własny. W tym celu na swoim koncie Allegro klikamy kółko z ikoną ludzika i przesyłamy wybrany plik JPG lub PNG z dysku. Rozmiar obrazka musi wynosić minimum 64 × 64 px. Awatar może przedstawiać nasz wizerunek, ale nie musi. Obrazek nie może jednak zawierać treści bezprawnych lub niestosownych, czyli np. wulgarnych lub rasistowskich.

Allegro ma też propozycję dla osób z kontami firmowymi. Tam również można ustawić swój awatar, który będzie widoczny dla klientów w centrum wiadomości. Procedura ustawiania obrazka jest praktycznie identyczna, jak w przypadku zwykłych użytkowników platformy. Wymogi co do awatara są jednak nieco inne. Nadal nie może on zawierać bezprawnych lub niestosownych treści, ale to nie wszystko. Na obrazku nie może być danych kontaktowych, reklam, ogłoszeń czy treści odnoszących się do naszej działalności poza Allegro. Awatarem może być na przykład logo Twojej firmy, albo inny element graficzny identyfikujący Twoją markę na Allegro – wyjaśnia administracja platformy.

Czytaj także: Disney+ ma już prawie 74 mln użytkowników na całym świecie

Żeby móc ustawić swój własny awatar na koncie firmowym, trzeba korzystać z abonamentu Allegro. Jego najtańszy wariant kosztuje 39 zł miesięcznie i oprócz możliwości ustawienia swojego obrazka na koncie, pozwala m.in. na dostęp do menedżera sprzedaży i statystyk związanych ze sprzedażą.

źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.