Kolejny Samsung zapalił się – tym razem padło na Galaxy S5

mm Łukasz Pająk Newsy 2015-03-05

Samsung Galaxy S5

Płonące smartfony to niestety coraz popularniejsze zjawisko. Również niestety coraz częściej dotyka to Samsunga. Tak naprawdę nie ma się czemu dziwić – coraz szybsze urządzenia, większe moce obliczeniowe, to wszystko powoduje większe wydzielanie ciepła. Wszystko to jest starannie badane, ale granica bezpieczeństwa jest już bardzo cienka.

Płonęły już Galaxy S3 oraz S4. Teraz ogniem zajął się zeszłoroczny flagowy model Samsunga w postaci Galaxy S5, a dokładniej rzecz biorąc edycja dedykowana sieci T-Mobile. Użytkownik z nickiem Jjhen podzielił się swoim przypadkiem na portalu Reddit. Oto, co spotkało jego smartfona:

Właściciel zastrzega, że urządzenie leżało w nienasłonecznionym pomieszczeniu na biurku podczas gdy sam robił zakupy. Po powrocie przywitał go nieprzyjemny zapach spalenizny oraz dym pochodzący z jego Galaxy S5. Dodatkowo nie mieliśmy do czynienia z ładowanym urządzeniem, a tym bardziej z nieoryginalnymi akcesoriami.

Oczywiście jest to bardzo mały wyjątek patrząc na skalę sprzedaży flagowego smartfonu Samsunga, ale czy producenci nie zaczęli przykładać mniejszej uwagi do bezpieczeństwa swoich urządzeń? Zdarzyło Wam się spotkać z podobnym przypadkiem na naszym polskim podwórku?

źródło: Phone Arena • qwerciak66

  Wszystko płonie w samungu nawet na sklepowych półkach wybuchają < taki tytuł niedługo będzie

 • qwerciak66

  Czy w telefonach nie bateria się zazwyczaj pali?
  tu go z dwóch stron przyjarało go aż!!! taki był ogniem zajęty. Jakiś smarkacz przyjarał telefon z dwóch stron mamusia nie kupi mu nowego/ serwis go wyśmiał i wrzucił sfrustrowany na reddita szukająć wsparcia. Widać że takie serwisy jak ten, od razu podłapują temat głupoty, żeby wzrosła oglądalność. Niczym się nie różnicie od tego małolata. Następne głupie ludzie to podłapują i krzyczą na podwórku Samsung do .d…. a paszli…won
  Strażak Sam

 • Damian Rybak

  Szkoda że nikt nie dostrzega że telefon jest po zawilgocony…

  • r4dzio

   Widać jak szajsung popisał się wodoszczelnością 😀

   • Damian Rybak

    od głupoty nie jest szczelny. Wystarczy klapki nie domknąć lub wyłamać zaczep

  • Łukasz Pająk

   Może ktoś go gasił?

 • stark2991

  Jeden przypadek na kilkadziesiąt milionów. Naprawdę, wyrzućmy wszystkie Samsungi bo będzie bida!

 • MDW

  Nie zapalił się tylko włączyła się zapalniczka. Wlaściciel nie wiedział, że Samsungi oprócz funkcji latarki, aparatu foto mają też zapalniczkę. 😉

 • Samsung jak dla mnie to tandeta, dałem się nabrać na galaxy alpha przy przedłużeniu umowy i nigdy więcej . Obecnie używam Vega Iron i mogę polecić każdemu.

  • Łukasz Pająk

   A co Cię zniechęciło w Galaxy Alpha?

   • artulappi

    Pewnie touchwiz XD

   • Po pierwsze jakość materiałów GG4 rysuje się, obudowa bardzo miękka i na ramce pojawiły się ślady wgnieceń. I ostatnia najważniejsza rzecz zasięg jest naprawdę kiepski. Touchwiz swoją drogą 🙂

  • Sławek

   Tandeta czy nie to płonący akumulator jest wynikiem awarii układu kontroli temperatury. Przytrafić może się każdemu a chyba jedyny który jeszcze tego nie przerabiał to Sony.
   Są tacy co twierdzą, że szczytem elegancji i konstrukcji jest Apple a to ich produkt zapalił się jako pierwszy stwarzając zagrożenie w samolocie.
   Co więcej, jest pewien samolot co też lubi się zapalać z tego samego powodu.

   PS: Samolotu nie produkował Samsung, w przeciwieństwie do iPhona.

   • artulappi

    „Japkofony” za to mają funkcję koparki XD

  • Marcin Kosa

   1800 za nieznanego Chinczyka !! nie dziekuje za 700 zł mam galaxy S3 albo Sony Xpertie Z , albo jak juz chce zagraniczniaka to za 700 zeta mam Xiaomi Mi2s 16GB wszystkie o podobnych parametrach więc Vega Iron którego udało mi się znaleźć tylko jednego na polskim internecie wydaje mi się fatalny bo jak jest jeden to o ewentualnej części zamiennej zapomnij … a co do twojego opisu alphy i abonamentu to łączę się z toba w bólu bo sam dałem się nabrać na HTC Desire 500, w końcu doprtacowany soft więc telefon rysował się od noszenia w kieszeni …. jakość materiałów i ogólnie wszystkich smartfonów które nie są flagowymi modelami to kpina !!

   • Nie 1800 a 600, może i chińczyk ale lepiej wykonany niż Alpha , s5 ,s4 itd. Za 600 zł masz smartphona lepszego od s4 i w solidnej obudowie, do tego custom rom z Androidem 5.02.