ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

360 stopniowe zdjęcia dzięki Kogeto Dot

Autor: Miłosz Pira Kategoria: Newsy

Większość ludzi uważa, że smartfony nie są stworzone do robienia zdjęć. Jednak całkiem inaczej uważa firma Kogeto która pokazała obiektyw pozwalający robić zdjęcia i nagrywać filmy o kącie widzenia aż 360 stopni. Gadżet doczepiany jest do telefonu w formie przylegającego gumowego etui lub paska. Żeby nagrać film wystarczy pobrać odpowiedni program Kogeto dostępny w Android Market.

Jako że większość urządzeń nie potrafi poradzić sobie z takimi filmami, firma udostępnia internetowy edytor w którym po nagraniu wideo możemy wybrać odpowiedni kąt widzenia, a także zmieniać go podczas trwania filmu, na taki który „mieści” się na typowym ekranie. Jest to bardzo ciekawy sposób na filmy których nie możemy powtórzyć i mamy tylko jedną próbę aby wybrać dobry kadr. Z Kogeto Dot ten problem praktycznie znika. Miejsce które chcemy pokazać wybieramy po nagraniu filmu/zrobieniu zdjęcia. Poniżej możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce:

Ten dość nietypowy gadżet ma być wkrótce dostępny dla wybranych urządzeń, jak na razie prototyp został pokazany na Galaxy Nexusie. Co o tym sądzicie? Przydałby wam się taki produkt firmy Kogeto, czy to porostu kolejny niepotrzebny gadżet, który zostanie zapomniany zaraz po premierze?

Źródło: engadget.com

Sprawdź najnowsze wpisy