ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nokia 1100 może znowu powrócić! Na pokładzie 4-rdzeniowy procesor i oczywiście „Lizak”

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nokia 1100 android gsm mediatek

Nokia póki co jest w stanie uśpienia za sprawą umowy z Microsoftem. Jedyne urządzenie, które możemy podziwiać i nie ma związku z firmą z Redmond to tablet N1, który wzorowany na iPadzie Mini przypadł do gustu wielu osobom. W drodze jednak nadchodzi reinkarnacja telefonu komórkowego sprzed 12 lat.

Pamiętacie jeszcze typowo numeryczne oznaczenia modeli Nokii? Może nosiliście kiedyś w swojej kieszeni lub na modnej w tamtych czasach kaburze urządzenie określane jako 1100? Jeśli tak to z pewnością zaciekawi Was możliwa nowa odmiana tego telefonu, już jako smartfon.

nokia 1100 android

W Geekbench pojawiła się Nokia 1100 i przy okazji został ujawniony skrawek specyfikacji. Przede wszystkim jednostką napędzającą to urządzenie ma być układ MediaTeka w postaci MT6582, a kontrolować ma go Android 5.0 Lollipop. Przypomina to trochę znane nam już Nokie z serii „X” i automatycznie nie wróży nic dobrego, ale czas pokaże – pod warunkiem, że poznamy to urządzenie.

Jeszcze w zeszłym roku informowaliśmy Was o możliwości pojawienia się Nokii C1, ale ta stawiana była zdecydowanie wyżej. W takim razie chcielibyście ujrzeć jeszcze raz model 1100?

PS. Pamiętacie aferę związaną z Nokią 1100 i systemami bankowymi sprzed 6 lat?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy