ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S6 w wersji DualSIM pojawi się na Filipinach – czy my potrzebujemy tej wersji?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s6 edge

Chiny jak i państwa rozwijające się sprawiają, że coraz popularniejsze stają się smartfony, które mogą zostać wyposażone w dwie karty SIM. Jeszcze kilka lat temu tyczyło się to głównie tanich urządzeń, ewentualnie tylko modeli, które były tworzone konkretnie pod jeden rynek i nie mieliśmy szans usłyszeć o nich w Europie.

Jednak teraz także flagowe smartfony znanych producentów pojawiają się odmianach potrafiących obsłużyć dwie karty SIM. Do nich dołącza Samsung z modelem Galaxy S6, który w kwietniu pojawi się na Filipinach. Oczywiście będzie to wersja DualSIM z dwoma slotami na karty NanoSIM, ale tylko jedna z nich będzie obsługiwać sieci LTE. Nie jest jeszcze znana cena tego urządzenia. Ciężko również przypuszczać, że także Galaxy S6 Edge zostanie zmodyfikowany pod obsługę dwóch kart od operatorów. Samsung także uznał, że Filipińczycy nie potrzebują wersji 128 GB obu urządzeń.  Z początku będą dostępne tylko modele z 32 GB i 64 GB wbudowanej pamięci.

Jednak czy w Polsce Galaxy S6 w wersji DualSIM znalazłby chętnych? U nas smartfony obsługujące dwie karty SIM nie są popularne, podobnie jak na zachodzie, ale być może to tylko kwestia kilku lat?

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy