Samsung S Pen

S Pen w Galaxy S21 Ultra? Czyżby koniec serii Note faktycznie był bliski?

2 minuty czytania
Komentarze

Niewykluczone, że pojawi się wsparcie S Pen w Galaxy S21 Ultra, czyli najbardziej dopieszczonej wersji kolejnego flagowca. Urządzenia z tej serii mamy zobaczyć wcześniej, niż zazwyczaj i prawdopodobnie stanie się to już w połowie stycznia 2021 roku. To jednak niejedyne zmiany, które może szykować Samsung. I to zmiany, które mogą zwiastować koniec serii Note.

S Pen w Galaxy S21 Ultra

To już kolejne informacje o tym, że Samsung może kończyć z serią Note na rzecz swoich składanych smartfonów. I choć dalej ciężko w to uwierzyć, by Koreańczycy zrezygnowali z biznesowego flagowca, by promować rozwiązania dla nielicznych klientów, to jednak coś może być na rzeczy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że dalej mówimy o przeciekach i niepotwierdzonych informacjach. Według nich S Pen w Galaxy S21 Ultra pojawi się na pewno. Tym samym nowy flagowiec stałby się czymś, co można nazwać „okresem przejściowym” lub „alternatywą dla wymagających”.

Tym razem informacja pochodzi od Ice Universe, który miał na swoim koncie już całkiem sporo trafień, jeżeli chodzi o Samsunga. Oczywiście na potwierdzenie tych informacji, trzeba będzie trochę poczekać. Zapewne bliżej samej premiery serii S, takich przecieków będzie znacznie więcej. W końcu rzadko kiedy zdarza się, by flagowce przed swoją premierą nie wyciekały do sieci. Wróćmy jednak do samego S Pena, który do tej pory był właśnie wyróżnikiem serii Note. Jeżeli Samsung zdecyduje się na wprowadzenie stylusa w serii S, to obecność Note na rynku raczej nie będzie już zasadna.

Zobacz też: Exynos 1080 oficjalnie – co przynosi nowy procesor?

Trudno będzie przyzwyczaić się do myśli, że Samsung zrezygnuje z Note-a, ale jeżeli chce faktycznie mocniej wypromować składane smartfony, to chyba nie ma wyjścia. W końcu wtedy będzie można się skupić na tych modelach, które wyjdą na pierwszy plan. Dalej jednak mówimy o sprzętach droższych od flagowców, więc trudno ocenić, czy to będzie „opłacalna” zamiana. Tęsknilibyście za serią Note, a może wystarczy S?

Źródło: Twitter / GSM Arena

Motyw