ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nokia 8000 4G

Nokia 8000 4G oraz Nokia 6300 4G – nowe klasyki w świetnej cenie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nokia 8000 4G i Nokia 6300 4G to nowe spojrzenie na klasyczne telefony marki. Nie są to jednak sprzęty dla każdego, bo choć mają sporo do zaoferowania, to nie mówimy tutaj o klasycznych smartfonach. Raczej o urządzeniach, które mogą wywoływać miłe wspomnienia, ale w codziennym życiu może być ciężko znaleźć dla nich zastosowanie. Przynajmniej wtedy, kiedy jesteśmy już przyzwyczajeni do konkretnych funkcji.

Nokia 8000 4G

Nokia 8000 4G
Nokia 8000 4G

HMD Global zrobiło miłą niespodziankę tym fanom Nokii, którym brakuje starszych modeli z portfolio producenta. Teraz będzie można sięgnąć po model Nokia 8000 4G, który w Polsce będzie kosztował 399 złotych. Telefon dostępny będzie w naszym kraju tylko w kolorze czarnym. Co ma do zaoferowania? Wyświetlacz ma przekątną 2,8 cala i oferuje rozdzielczość QVGA. Wykorzystano tutaj procesor Qulacomm Snapdragon 210, a jego pracę ma wspierać 512 MB RAM. Na dane przeznaczono 4 GB, ale można skorzystać z karty microSD (do 32 GB). Akumulator o pojemności 1500 mAh jest wymienny. Jego pojemność sprawia, że w trybie czuwania sprzęt może wytrzymać do 28 dni. Nie zabrakło także aparatu, ale z 2 Mpix raczej wiele się nie zdziała. Sam sprzęt jest niewielki (132,2 x 56,5 x 12,34 mm, waga 110 gramów). Może więc być ciężko przesiąść się z normalnego smartfona na takie urządzenie. Całość działa pod kontrolą systemu KaiOS. Sprzęt obsługuje Asystenta Google, czy takie aplikacje jak Facebook i WhatsApp.

Całe portfolio telefonów Nokia jest połączone poprzez design. To coś, co nasi fani znają i czego oczekują, dlatego zawsze ze starannością dbamy, aby nasze dziedzictwo było widoczne we wszystkim, co robimy. Z nowymi Nokia 6300 4G i 8000 4G chcieliśmy zaoferować klientom tak szeroki wybór, jaki daje nasze portfolio smartfonów, ale w segmencie telefonów klasycznych, aby ich fani i użytkownicy również mogli wyrażać swój własny styl dzięki technologii – podkreślił Raun Forsyth, Head of Design HMD Global.

Zobacz też: Google bierze się za porządki z nieaktywnymi kontami.

Nokia 6300 4G

Nokia 6300 4G
Nokia 6300 4G

Nowa Nokia 6300 4G będzie tańsza, bo sprzęt wyceniono na 299 złotych i będzie dostępna w kolorach zielonym oraz szarym. Zarówno Nokia 6300 4G, jak i model 8000 4G mają być dostępne na początku grudnia. Model ma odrobinę mniejszy wyświetlacz, bo o przekątnej 2,4 cala, ale rozdzielczość pozostała ta sama. Ten sam pozostał również procesor, czyli Snapdragon 210. Pod względem gabarytów (131,4 x 53,0 x 137 mm, waga 104,7 gramów) także są ledwo zauważalne różnice. Jednocześnie sprzęt także zapewnia dostęp do podstawowych aplikacji, czyli WhatsApp-a czy nawet Map Google. Nie zabrakło także możliwości korzystania z telefonu jako hotspotu.

Bateria o pojemności 1500 mAh również jest wymienna. 512 MB RAM i 4 GB na dane nie robią może wrażenia, ale w takim telefonie trudno o coś więcej. Zresztą nie został on stworzony po to, żeby zachwycać wydajnością. To urządzenie, które ma po prostu działać i sprawić, że da się porozumieć z najbliższymi. Jednocześnie można korzystać z aplikacji, które na tego typu sprzętach nie były kiedyś dostępne. Jak widać, cena obu modeli jest zachęcająca. A ich debiut na początku grudnia może sprawić, że pojawią się pod choinką w wielu domach.

Obserwując, jak świat adaptuje się do „nowej normalności”, chcieliśmy zapewnić dodatkową warstwę poczucia bezpieczeństwa i wygody rodzinom, aby pozostawały w kontakcie zarówno w celach zawodowych, jak i towarzyskich. Wyjątkowo dostępna Nokia 6300 4G i piękna Nokia 8000 4G oferują wybór, łączność i styl, czerpiąc z naszego dziedzictwa, zaprojektowanego na nowo z myślą o współczesności. Oba telefony mogą służyć jako kieszonkowy hotspot WiFi, zapewniając łączność innym urządzeniom. Przywiązujemy ogromną wagę do roli, jaką telefony klasyczne odgrywają w życiu wielu ludzi. Naszym celem jest zarówno połączenie tych, którzy tego najbardziej potrzebują, jak również danie naszym fanom możliwości wyboru telefonu najlepiej pasującego do ich stylu życia – powiedział Juho Sarvikas, Chief Product Office, Vice President of North America HMD Global.

Źródło: Nokia informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy