BMW Definition CE 04 to jeszcze koncept, a firma nie zdradziła nawet, czy sprzęt trafi do sprzedaży. Jednak dość trudno przejść obok niego obojętnie, bo prezentuje się zupełnie inaczej, niż skutery elektryczne, które widzieliśmy do tej pory. Jeżeli tak ma wyglądać przyszłość motoryzacji, to miejmy nadzieję, że nastąpi jak najszybciej.

BMW Definition CE 04

BMW Definition CE 04
BMW Definition CE 04

Rynek pojazdów elektrycznych coraz bardziej się rozrasta. Ostatnio dowiedzieliśmy się nawet, że Bentley zamierza w przyszłości zastąpić silniki spalinowe elektrycznymi. I choć do tego jeszcze daleka droga, to widać, że elektryczne pojazdy będą coraz powszechniejsze. BMW także zamierza do tego „wyścigu” dołączyć, a zaprezentowany skuter BMW Definition CE 04 jest tego doskonałym przykładem. I choć dalej mówimy o produkcie koncepcyjnym, to można mieć nadzieję, że niedługo BMW zdecyduje się wprowadzić taki sprzęt na rynek.

BMW Definition CE 04 wygląda wyjątkowo futurystycznie. Tak, jakby skuter elektryczny został wyciągnięty wprost z uniwersum Cyberpunka lub z jakiegokolwiek innego, które dzieje się w przyszłości. Sporo ostrych kształtów i form, które mają nawiązywać do wizji przyszłości. Jednocześnie całość miała zostać zaprojektowana tak, by jak najlepiej odpowiadać potrzebom w codziennym życiu. Definition CE 04 został bowiem stworzony, by poruszać się po mieście, więc nie ma się co tutaj spodziewać wyjątkowej mocy czy ponad przeciętnych możliwości. Ma być przede wszystkim praktycznie i wygodnie. Na kierownicy umieszczono całkiem pokaźny wyświetlacz (przekątna około 10 cali) i można go sparować ze smartfonem.

Zobacz też: Simple Search to wtyczka, które zmienia wyniki wyszukiwania Google, ale to akurat dobrze.

BMW Definition CE 04
BMW Definition CE 04

Jednak jeżeli chodzi o możliwości sprzętu, to tutaj nie wiadomo nic. Trudno więc zakładać, ile urządzenie będzie w stanie przejechać na jednym ładowaniu oraz ile ono będzie zajmować. Zważywszy na to, że mówimy o sprzęcie typowo miejskim, odległości, które będzie można pokonywać na Definition CE 04 nie będą raczej należeć do długich.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.