Oculus wyniki 2021

Facebook ustala nowe zasady dla twórców VR

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Gry wirtualnej rzeczywistości są doświadczeniem zupełnie odmiennym. Jeszcze bardziej oszukują one mózg, że jesteśmy w centrum akcji. Oczywiście, możemy zobaczyć, jak ktoś gra w tytuł VR na YouTube. Jednak dopóki nie spróbujemy tego sami, nie uświadczymy pełnego doświadczenia. Niestety, oprócz takich kwestii jak cena sprzętu i choroba symulatorowa, istnieje wiele barier dla ludzi korzystających z VR. Facebook zamierza to jednak uporządkować.

Facebook VRCs

I trzeba przyznać, że robi krok we właściwym kierunku. Facebook wprowadził coś, co nazywa się Virtual Reality Checks (VRCs). Są to techniczne rekomendacje, które dotykają różnych aspektów projektowania tytułu VR, w tym interakcji i ruchu. Warto podkreślić, że są to rekomendacje. Twórcy nie muszą wdrażać każdego z nich w swoich grach i doświadczeniach. Mimo to Facebook zdecydowanie sugeruje, że powinni oni wspierać ich tak dużo, jak to tylko możliwe. Firma opublikowała dokumentację, która zawiera przykłady tego, co uważa za optymalne rozwiązania. Ma to dodatkowo pomóc studiom w rozpoczęciu działalności. 

Zobacz też: Beta One UI 3.0 z Androidem 11 zmierza na starsze flagowce Samsunga – Galaxy S10, Galaxy Note10 i resztę

Firma podzieliła się również instruktażowym filmem wideo, który przedstawia najlepsze w jej mniemaniu praktyki. Wreszcie, współpracowała z rzecznikami dostępności w społeczności XR, aby stworzyć zasoby przeznaczone specjalnie dla twórców mieszanych rzeczywistości.

Naszym celem jest zachęcenie programistów do poważnego zastanowienia się nad uczynieniem ich oprogramowania bardziej dostępnym.

— Podał Facebook.

Warto dodać, że część z nich nie tylko ma ułatwić i uprzyjemnić rozgrywkę osobom zdrowym. Są również takie sugerowane dla ułatwienia rozgrywki osobom z niepełnosprawnościami. Dzięki temu świat Wirtualnej Rzeczywistości będzie mógł stanać przed nimi otworem.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy