Światowa premiera PlayStation 5 odbędzie się już jutro, natomiast w Polsce konsola zadebiutuje dopiero 19 listopada. Im bliżej premiery, tym więcej dowiadujemy się o nowym sprzęcie Sony. Wczoraj wyszło na jaw, że gry na PS5 nie będą miały blokad regionalnych, a dzisiaj firma odniosła się do braku przeglądarki i wsparcia dla rozdzielczości 1440p w swojej najnowszej konsoli.

Brak przeglądarki i wsparcia dla rozdzielczości 1440p w PlayStation 5 – co na to Sony?

PlayStation 5

Kiedy wyszło na jaw, że PlayStation 5 nie będzie posiadać wbudowanej przeglądarki ani wsparcia dla rozdzielczości 1440p, wiele osób nieco się rozczarowało. Dziś Sony oficjalnie odniosło się do tych dwóch kwestii. Zaczynając od przeglądarki, która była dostępna na PlayStation 3 i PlayStation 4, przedstawiciel Sony uważa, że w dzisiejszych czasach po prostu jest niepotrzebna. Po prawdzie ciężko się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, bo przeglądanie internetu na konsoli nigdy nie było najwygodniejsze. Lepiej korzystać ze smartfona czy komputera.

Zobacz także: Disney+ w Xbox Game Pass Ultimate – kolejny prezent od Microsoftu

PlayStation 5 na premierę nie będzie wspierać natywnej rozdzielczości 1440p – dostępne będzie jedynie skalowanie z 1080p. Sony wyjaśniło, że najpierw chciało się skupić na wsparciu dla telewizorów i jednocześnie zaznaczyło, że niewykluczone, iż w przyszłości takie wsparcie się pojawi, o ile oczywiście zainteresowanie będzie odpowiednio wysokie. Warto wspomnieć, że konkurencja w postaci Xboxa Series S i Xboxa Series X oferuje natywną obsługę rozdzielczości 1440p od momentu wyjęcia z pudełka. Co sądzicie o wytłumaczeniu Sony? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.