Huawei to jeden z głównych producentów elektroniki na świecie. Nawet pomimo tego, że od pewnego czasu korporacja nie może korzystać z usług Google’a, to wciąż świetnie się trzyma i nieustannie wydaje nowe produkty. Tym razem wpis nie będzie jednak skupiał się na najświeższych urządzeniach firmy, a na konkursie, który Huawei organizuje we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim. Mogą w nim wziąć udział studenci polskich uczelni, a dla laureatów przewidziane są nagrody. O co dokładnie chodzi?

Konkurs Huawei: wykaż się znajomością algorytmów i wygraj nagrody

Huawei we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim organizuje konkurs dla studentów polskich uczelni, którego tematyką przewodnią są algorytmy redukcji danych. Wydarzenie rozpocznie się 4 grudnia i potrwa aż do 13 dnia tego miesiąca – w tym czasie studenci będą musieli samodzielnie zaprojektować i zaimplementować algorytm, który usprawni systemy redukcji danych. W wyzwaniu mogą wziąć udział wszyscy studenci, którzy aktualnie uczą się na dowolnym polskim uniwersytecie lub politechnice. Konkurs jest zatem przeznaczony zarówno dla osób starających się o tytuł licencjata bądź inżyniera, magistra, jak i dla doktorantów.

Zobacz także: Apple zaprezentowało nowe MacBooki z procesorem M1. Jakie różnice zauważą użytkownicy?

Aby wziąć udział w konkursie, wymagana jest znajomość języków C i C++ oraz podstaw Linuxa. Dla najlepszych studentów przygotowane zostały nagrody – głównie są to smartfony Huawei P40 Pro, czy zegarki i opaski firmy. Jeśli zainteresowało was to wydarzenie, to swoje zgłoszenie możecie wysłać za pośrednictwem oficjalnej strony producenta.

Źródło: Huawei

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.