Zasadniczo Samsung Galaxy Note (N7000), mimo swoich kontrowersyjnych rozmiarów uważany jest za ogromny sukces, zarówno wśród jego użytkowników, jak i producenta. Przypomnijmy, że stan taki ma miejsce, mimo że nie trafił jeszcze nawet na rynek amerykański. Jest więc zatem powód, by Samsung już pracował nad wypuszczeniem jego następcy? Cóż, logika podpowiada nam, że chyba tak, zwłaszcza biorąc pod uwagę tempo z jakim rozrasta się rodzina Galaxy. Samsungowi bowiem, w przeciwieństwie do Motoroli chyba daleko do ogłaszania produkcji mniejszej ilości urządzeń w nadchodzącym roku.

Podążając dalej za tą myślą, zdecydowanie mamy nad czym się zastanawiać, biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia na temat urządzeń o symbolach: GT-N8000, GT-N8013 oraz GT-N8010. Jako że dotąd nie mieliśmy wzmianek o żadnym z powyższych urządzeń, zasadniczo mamy dobry powód by przypuszczać, że chociaż jedno z nich może być jakoś powiązane z oryginalnym Galaxy Note.

 

Jak wiadomo, pierwszy Note posiada oznaczenie GT-N7000, więc w miarę logicznym posunięciem, byłoby nazwanie GT-N8000 Note’m II, czyż nie? Otóż nie tak prędko…  Doświadczenie uczy nas, że w seriach modeli Samsunga zwykle pierwsza cyfra zostaje bez zmian, a modyfikacji ulegają kolejne. Przykładowo: Samsung Galaxy S (i9000) i Galaxy SII (i9100). Czy zatem zestawiając te zależność nazewnictwa z informacją o nowościach Samsunga możemy liczyć na to, że będziemy mieć do czynienia z zupełnie nowymi modelami?

Blisko wokół takiego założenia krążą inne źródła, które donoszą o tym, że N8000 może być  tabletem, a kolejne N8010 i N8013 mają być jego odmiennymi wersjami, o nieco innej specyfikacji technicznej. Może zatem dostaniemy kolejne urządzenie aspirujące do zapełnienia luki między ogromnymi smartfonami a tabletami?

 

Póki co, nie jesteśmy do końca pewni co myśleć na ten temat. Jedyna rzecz natomiast, której możemy być pewni, to fakt, że Samsung już zapowiada prezentację kolejnego zabójczego wobec konkurencji modelu smartfona (dosłownie: „killer device„) podczas Mobile World Congress w Barcelonie, które to targi mają mieć miejsce za ok. miesiąc czasu. Myślicie że będzie to jedno z powyższych urządzeń? A może światło dzienne ujrzą zarówno projekty Galaxy SIII, Note II i Galaxy Taba 11?

 

źródło: mobided.com, androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Wojtek Błaszczyk