Boston Dybamics Spot planuje trasy

Boston Dynamics znowu ma zmienić właściciela – tym razem trafi do branży motoryzacyjnej

2 minuty czytania
Komentarze

Boston Dynamics, firma z branży robotyki stojąca za takimi cudacznymi produktami jak robotyczny pies, czyli Spot, może zmienić właściciela. Według najnowszych doniesień ma ona trafić do giganta motoryzacyjnego, jakim jest Hyundai. Źródła podają, że obecny właściciel Softbank prowadzi rozmowy z koreańskim producentem samochodów. Transakcja może być warta nawet 1 mld dolarów, choć Bloomberg zauważa, że to dopiero wczesny etap rozmów i nie oznacza to wcale, że dojdą one do skutku.

Hyundai kupi Boston Dynamics?

Hyundai kupi Boston Dynamics
Fot. Spot od Boston Dynamics

Może się wydawać, że taki zakup przez producenta samochodów nie ma większego sensu. Warto jednak podkreślić, że branża motoryzacyjna to jedynie fragment działalność Hyundaia. Ten koreański gigant ma również cały dział skoncentrowany na robotyce przemysłowej. W jego przypadku technologia Boston Dynamics może wnieść wiele nowatorskich rozwiązań. Dodatkowo firmie nie jest obce zagadnienie innowacji w nowych technologiach. Gigant właśnie ogłosił swoje Studio Nowych Horyzontów dla futurystycznych koncepcji.

Zobacz też: PayPal rozdaje kupony o wartości 40 zł na zakupy – jak skorzystać z okazji?

Jak zauważa TechCrunch, Boston Dynamics skoncentrował się bardziej na komercjalizacji swojej technologii po przejęciu przez SoftBank w 2017 roku. Firma została pierwotnie wydzielona z MIT w latach 90., a w 2013 roku została zakupiona przez Google, gdzie kontynuowała głównie prace badawcze. Przeprowadzka do Hyundai mogłaby skłonić firmę do jeszcze większej komercjalizacji swojej technologii. Dodatkowo mogłoby to nadać jej nowy kierunek rozwoju, ukierunkowany bardziej na przemysł. Oczywiście wciąż nie ma gwarancji, że transakcja ta dojdzie do skutku. Warto jednak zauważyć, że SoftBank pozbywa się ostatnio swoich firm technologicznych. Poprzednią dużą transakcją była sprzedaż ARM, chociaż ta może nie dojść do skutku z powodów zablokowania jej przez organy regulacyjne różnych państw. 

Źródło: Engadget

Motyw