ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Qualcomm zapowiada następce modelu 810. Nowy procesor prawdopodobnie już za rok

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
qualcomm-snapdragon

Do sprzedaży nie trafiły jeszcze urządzenia z obecnym, flagowym Snapdragonem 810, a już firma informuje o pracach nad jego następcą.

Niestety producent nie zdradził zbyt wielu informacji na temat nowego produktu. Procesor będzie produkowany w „wiodącym” procesie FinFET, jednak nie sprecyzowano czy chodzi tutaj o 14 nanometrową produkcję fabryk Samsunga, czy 16 nanometrową TSMC. Do produkcji jednostki będą użyte nowe 64- bitowe rdzenie o nazwie Kyro. Jedyne co o nich wiemy to, że będą oparte o architekturę ARMv8.

snapdragon 820

Pojawiają się spekulacje na temat architektury big.LITTLE. Możliwe, że w nowych jednostkach producent ją porzuci i pokaże prawdziwy ośmiordzeniowy procesor. Nowa jednostka ma być częścią platformy Qualcomm Zeroth, która ma przewidywać działania użytkownika. Na targach zaprezentowano skanowanie tekstu odręcznego za pomocą kamery z natychmiastowym przetworzeniem na edytowalny tekst.

Według Qualcomma pierwsze, testowe partie procesorów będą dostarczane w drugiej połowie tego roku. Istnieje więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że nową jednostkę ujrzymy już w przyszłorocznych flagowcach.

Źródło: AnandTech

Sprawdź najnowsze wpisy