Dziś obchodzimy w Polsce Święto Niepodległości – w wyszukiwarce Google pojawiła się więc okolicznościowa grafika. W przeszłości 11 listopada także pojawiały się okolicznościowe logotypy, m.in. z bocianem. Co przygotowano w tym roku?

Grafika Google na Święto Niepodległości 2020

Na powyższej grafice po lewej stronie widzicie grafikę Google przygotowaną na ubiegłoroczne Święto Niepodległości, natomiast po prawej – logotyp zaprezentowany dzisiaj. Jak widać, zmiany są niewielkie i znak został utrzymany w tej samej konwencji.

Specjalna, tymczasowa zmiana logotypu Google na głównej stronie wyszukiwarki to Google Doodle. Pojawia się ona przy okazji różnych świąt, wydarzeń, rocznic, a także dla uczczenia niezwykłych postaci i ich osiągnięć. Zasięg grafiki na Święto Niepodległości w Polsce jest lokalny -ogranicza się do naszego kraju. Oprócz zaprezentowania znaku, na stronie Google Doodles internauci mogą przeczytać krótką historię Święta Niepodległości w Polsce i życzenia z tej okazji.

Zmieniony logotyp Google na stronie głównej wyszukiwarki to jednak nie wszystko. Wyszukując konkretne treści, w lewym górnym rogu ukaże nam się okolicznościowa grafika w jeszcze innej wersji.

Czytaj także: Udział graczy EVE Online w walce z COVID-19 jest nieoceniony

Podobieństwo tegorocznej grafiki Google na Święto Niepodległości do tej z 2019 roku niekoniecznie jest czymś zaskakującym. Przeglądając inne Google Doodles z tego roku można zauważyć, że święta narodowe innych państw doczekały się okolicznościowych logotypów w bardzo podobnym stylu, co nasze Święto Niepodległości. Różnice dotyczą głównie koloru czy kształtu ramki.

źródło: własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.