Wrocławski AquaPark poinformował dziś, że wprowadza płatność okiem. Administracja obiektu twierdzi, że żaden inny kompleks basenowy na świecie nie obsługuje jeszcze takiego rozwiązania. Z nowej możliwości opłacenia biletu wstępu klienci skorzystają od razu po złagodzeniu lub zniesieniu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią.

Wrocławski AquaPark wprowadza płatność okiem – szczegóły

fot. AquaPark Wrocław

Władze wrocławskiego AquaParku podpisały umowę o współpracy z firmą PayEye. To mała instytucja płatnicza z Wrocławia, oferująca biometryczne potwierdzanie transakcji za pomocą tęczówki oka. Obecnie baseny w Polsce są zamknięte z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Klienci wrocławskiego aquaparku skorzystają z możliwości płatności okiem, gdy rząd zezwoli na otwarcie pływalni.

Grzegorz Kaliszczak, prezes wrocławskiego AquaParku przyznaje, że jak tylko usłyszał o możliwości płacenia okiem, uznał, iż to idealne rozwiązanie dla odwiedzających pływalnię. Na basen, saunę czy siłownię przychodzi się ze spakowanym ręcznikiem, strojem sportowym, kostiumem kąpielowym i klapkami. Jeśli nie musimy mieć ze sobą portfela ani telefonu, a płatności dokonamy dosłownie w mgnieniu oka, to nasz pobyt stanie się szybszy i łatwiejszy – tłumaczy. Na temat współpracy w pozytywnym tonie wypowiada się także Krystian Kulczycki, prezes PayEye, który cieszy się z pozyskania ważnego partnera.

Czytaj także: Sieć Badawcza Łukasiewicz uruchamia Centrum Oceny Technologii

Co trzeba zrobić, żeby móc płacić okiem m.in. we wrocławskim AquaParku? Należy zarejestrować się na stronie internetowej PayEye i zasilić darmowe konto. Podczas pierwszej wizyty na basenie zostanie utworzony wzorzec biometryczny (PayEye kod), który będzie wykorzystywany do bezpiecznych płatności. Korzystanie z konta jak i przeprowadzanie transakcji tęczówką oka jest bezpłatne. Z PayEye współpracuje już ponad 60 obiektów na terenie Wrocławia i okolic.

źródło: AquaPark Wrocław, zdjęcie główne: facebook.com/PayEyeWorld

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.