blackphone 2 silent circle privatos

 

Pamiętacie firmę Silent Circle? Tak, stworzyli oni pierwszy na świecie smartfon mówiący dość wszelkiej utracie prywatności, która jest tak wszechobecna w dzisiejszych czasach Internetu i braku kontroli nad zabezpieczeniami poszczególnych systemów. Google, Apple i Microsoft robią w tej kwestii, co tylko mogą, ale między innymi rząd USA ma swoje wymagania.

 

Tak też powstał Blackphone. Smartfon, który nie szokuje specyfikacją, designem, ale sprawia, że stajemy się „niewidzialni” w Sieci. Specjalne ograniczenia sprzętowe oraz dodatkowe zabezpieczenia w mocno zmodyfikowanym systemie Android KitKat (niedługo pojawi się wersja na Lollipopie) w postaci PrivatOS sprawiają, że jest to urządzenie dla konkretnego, niezbyt dużego rynku. Targi Mobile World Congress dla Silent Circle ponownie były momentem prezentacji kolejnych „bezpiecznych” urządzeń. Poznaliśmy następcę Blackphone’a oraz tablet. Zacznijmy jednak od smartfonu Blackphone 2, oto jego specyfikacja:

 

  • 5,5-calowy wyświetlacz FullHD (z Gorilla Glass 3);
  • 8-rdzeniowy, 64-bitowy układ (zapewne MediaTek);
  • 3 GB RAM;
  • akumulator o pojemności 3060 mAh;
  • cena: ~2500 zł;
  • premiera rynkowa: lipiec.

 

Z kolei tablet Blackphone+ został jedynie zapowiedziany i niewiele informacji zostało ujawnionych na jego temat. Nie poznaliśmy nawet wyglądu, ale ujawniono kilka szczegółów technicznych. Przede wszystkim jest to 7-calowe urządzenie, które będzie napędzane jednostką Qualcomma. Pojawić na rynku ma się jesienią, a więc zapewne musimy poczekać do berlińskich targów IFA.

 

Myśleliście już o zakupie któregoś z produktów Silent Circle? Czy jednak uważacie, że Wasza prywatność nie jest zagrożona?

 

 

źródło: androicommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.