Premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, bo ta światowa odbędzie się już za dwa dni. W Polsce konsola trafi do sklepów tydzień później, choć z uwagi na problemy z dostępnością raczej niewiele osób dostanie ją pierwszego dnia. Niemniej jednak dobra wiadomość jest taka, że wszystkie gry na PS5 będą pozbawione blokad regionalnych. Wielu graczy z pewnością się ucieszy.

Blokada regionalna gier na PS5? Nie, nie słyszałem

PlayStation 5

Z okazji nadchodzącej premiery PlayStation 5 Sony opublikowało ogromne zestawienie pytań i odpowiedzi. W jego odmętach udało się odnaleźć wzmiankę o blokadach regionalnych gier na PS5 – możemy przeczytać, że w ogóle ich nie będzie. To z kolei oznacza, że produkcje zakupione w dowolnych zakątkach świata będą działać w Polsce i vice versa. To świetna wiadomość np. dla miłośników japońskich gier, które są wydawane tylko w tym kraju. O ile ich zakup raczej nie powinien być problemem, to uruchomienie już na pewno.

Zobacz także: Dodatkowy dysk SSD do PS5 – Sony ma dla graczy jedno wielkie… nic

W FAQ można też znaleźć pytania i odpowiedzi poświęcone usłudze PlayStation Now, która pozwala na granie w chmurze. Na PlayStation 5 rzecz jasna będzie obecna, choć bez zaskoczenia – wciąż nie w Polsce. Niestety na tym etapie nie wiadomo, czy PS Now kiedykolwiek zadebiutuje w naszym kraju, choć byłoby miło. Ciężko stwierdzić, dlaczego Sony nadal zwleka z uruchomieniem tej usługi w Polsce. Czekacie na premierę PlayStation 5, czy może w tej generacji stawiacie na konsolę od Microsoftu? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.