ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei mate 30 pro oficjalnie specyfikacja wyglad cena uslugi google

Huawei Mate 30 Pro dostaje aktualizację do EMUI 11

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Stosunkowo niedawno na rynek trafiła seria Mate 40 od Huaweia. Wchodzące w jej skład smartfony działają pod kontrolą Androida 10 doprawionego autorską nakładką Chińczyków o nazwie EMUI 11. Tak się składa, że nadszedł dzień, w którym oprogramowanie zaczęło trafiać na starsze flagowce. Na pierwszy ogień idzie Huawei Mate 30 Pro.

Huawei Mate 30 Pro z uaktualnieniem do EMUI 11

huawei mate 30 pro emui 11

Huawei Mate 30 Pro to flagowiec z krwi i kości. Jego sercem jest wydajny Kirin 990, któremu towarzyszy 8 GB RAM-u i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Smartfon trafił na rynek z domyślnie zainstalowaną nakładką EMUI 10, jednak pierwsi użytkownicy mogą już instalować EMUI 11, choć „bazą” wciąż pozostaje Android 10, mimo że na rynku jest już nowszy Android 11. Aktualizacja została oznaczona numerem 11.0.0.145 i waży 3,18 GB. Jak nietrudno się domyślić, nowa wersja oprogramowania jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie.

Zobacz także: Wcześniejsza premiera Samsunga Galaxy S21 jako cios w Huaweia? Takie krążą głosy

Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to należy wymienić przede wszystkim nieco przeprojektowany interfejs, płynniejsze animacje, funkcję Always-On-Display działającą tylko, gdy użytkownik patrzy na smartfon, i wiele pomniejszych usprawnień. Przy okazji naprawiono też drobne błędy, które zgłaszali użytkownicy. Ktoś z was otrzymał już opisywane uaktualnienie, a może wciąż czekacie, aż pojawi się jako dostępne do pobrania? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy