Milionowy CyanogenMod

Newsy

CyanogenMod

Odpoczywając trochę od wszechobecnych nowości natrafiłem na bardzo ciekawą wiadomość. Nie jest ona związana niestety z targami CES.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Prawie wszyscy użytkownicy androida mieli kiedyś chociaż raz styczność z romami CyanogenMod, czy to u Siebie, czy znajomych. Port ten dostępny jest na kilkadziesiąt najpopularniejszych urządzeń i prawie każde z nich aktualizowane jest do najnowszej wersji romu. CM wyróżnia się spośród innych romów dużą ilością dodatków, które nie psują doświadczeń zaznanych przy „czystym” Androidzie, a dodatkowo go usprawniają.

Dzisiaj na Twitterze pojawił się wpis z oficjalnego profilu CyanogenMod. Ten nieoficjalny rom osiągnął właśnie milion aktywnych użytkowników.

 

Milion aktywnych użytkowników CyanogenMod

 

Jest to ogromny krok milowy w historii nieoficjalnych romów. Wiadomość ta pokazuje jak ogromny wpływ na świat smartfonów ma wsparcie użytkowników. Oczywiście chodzi tutaj o wszystkie oficjalne oraz nieoficjalne wersje na wszystkie obsługiwane urządzenia. Najpopularniejszą wersją nadal jest 7.1.0, a najpopularniejszym urządzeniem posiadającym CM jest HTC Desire (Bravo).

Statystyki można obejrzeć na tej stronie. Jest to bardzo dobry znak, ponieważ to w większości otwartość systemu przyciąga programistów do platformy Android. Rokuje to stworzeniem wielu nowych i jeszcze ciekawszych romów na Wasze urządzenia, co powinno Was ucieszyć.

 

źródło: TwitterPrzewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x