Plus rozbudowuje sieć 5G jeszcze bardziej i chce, by w przyszłym roku aż 11 milionów osób znalazło się w jej zasięgu. I takie liczby robią wrażenie, ale to niejedyne liczby, które przytacza operator. Plus chce bowiem poszerzyć swoją oferty i sprawić, by ich sieć 5G była znacznie bardziej dostępna. Nie będzie więc już ograniczał się tylko do metropolii, ale na mapie Polski pojawi się znacznie więcej punktów, gdzie 5G ma być dostępne.

Plus rozbudowuje sieć 5G

Plus rozbudowuje sieć 5G
Fot. Plus

Operator w maju tergo roku uruchomił swoją wersję sieci 5G. Wtedy klienci mogli korzystać z sieci w 7 miastach, co przekładało się na około 900 tysięcy osób w zasięgu. Do tego celu uruchomiono ponad 100 nadajników. Teraz Plus rozbudowuje sieć 5G i w listopadzie chce uruchomić dodatkowe nadajniki w kolejnych miasta. To ma sprawić, że na koniec miesiąca w zasięgu będzie aż 5 milionów osób oraz ponad 100 dodatkowych miejscowości. W przyszłym roku operator będzie dalej rozwijał sieć. Ma to doprowadzić do tego, że w zasięgu 5G znajdzie się 11 milionów osób i kolejne miejscowości. Do tego będą uruchamiane kolejne nadajniki.

Oferujemy najszybszą sieć internetu 5G w Polsce. Zależy nam na tym, by w możliwie jak najkrótszym czasie, jak najwięcej Polaków otrzymało do niej dostęp – mówi Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus – Podobnie jak 10 lat temu, kiedy jako pierwsi w Polsce wprowadzaliśmy LTE, tak teraz pierwsi chcemy dać milionom mieszkańców Polski prawdziwe 5G.

Zobacz też: Dwa razy więcej za PlayStation 5 – tak się robi biznesy na Allegro i OLX.

Plus korzysta z częstotliwości 2600 MHz TDD, co przekłada się na szybkość Internetu do 600 Mb/s. Do tej pory można było z tego rozwiązania korzystać w zaledwie kilku miastach. Były to Warszaw, Łódź, Gdańsk, Katowice, Poznań, Szczecin oraz Wrocław. W listopadzie korzystać z sieci 5G od Plusa będą mogli korzystać m.in. mieszkańcy aglomeracji śląskiej, Trójmiasta, Krakowa, Bydgoszczy, Częstochowy, Olsztyna, Kielc, Radomia, Torunia, Zielonej Góry, Opola czy Gorzowa Wielkopolskiego.

Źródło: Plus informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.