Xiaomi to bardzo lubiana firma, która ma w swoim portfolio wiele różnych produktów. Największym wzięciem cieszą się oczywiście smartfony, co akurat nie powinno nikogo dziwić. Dziś dowiedzieliśmy się, że dwa flagowce tego producenta dostały już aktualizację do oficjalnej i zarazem stabilnej wersji Androida 11. Zła wiadomość jest taka, że na razie nie w Polsce.

Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro z oficjalną wersją Androida 11

Xiaomi Mi 10 Android 11

Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro to flagowce z krwi i kości, których sercem jest bardzo wydajny Snapdragon 865. Smartfony trafiły na rynek z Androidem 10 na pokładzie, ale w Chinach już otrzymały uaktualnienie do stabilnej wersji Androida 11. Aktualizacja waży 3 GB i została oznaczona ciągiem znaków RJBCNXM. Rzecz jasna wraz z najnowszą wersją systemu Google nowe oprogramowanie zawiera także nakładkę MIUI w wersji 12.2.2.0 i co dziwne, październikowe poprawki zabezpieczeń. Ciekawe, dlaczego nie udostępniono listopadowych.

Zobacz także: Xiaomi Mi 11 (Mi 20?) – zmiany w aparatach i przetestowany Snapdragon 875

Pierwsze wydanie bety Androida 11 trafiło na Mi 10 dwa miesiące temu. Trzeba więc przyznać, że Xiaomi dość szybko wyrobiło się z wydaniem stabilnej aktualizacji. Niestety na chwilę obecną nie wiemy dokładnie, kiedy wyczekiwane uaktualnienie będą mogli pobrać posiadacze Mi 10 i Mi 10 Pro z Polski oraz innych krajów Europy. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki, że „obsuwa” względem Chińczyków nie będzie przesadnie duża. Czekacie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.