8 obiektywów w smartfonie i do tego tylko na jego pleckach wydaje się być mocno przesadzone. Tymczasem Lens Technology, czyli firma z Chin, właśnie opatentowała takie rozwiązanie. I patrząc na to, jak mógłby wyglądać tego typu smartfon, można odnieść wrażenie, że to pomysł, który raczej nie zostanie zrealizowany.

8 obiektywów w smartfonie

8 obiektywów smartfon Lens Technology
Fot. Let’s Go Digital

O ile Lens Technology nie jest znane z produkcji smartfonów, to niewykluczone, że niedługo się to zmieni. Firma do tej pory głównie zaopatrywała w komponenty takie korporacje, jak Apple czy Samsung i Huawei. Teraz widocznie przyszła pora, by mocniej zaistnieć w świadomości użytkowników, a złożony patent może to zrobić. Pod warunkiem, że sprzęt trafi do sprzedaży, co oczywiście nie jest pewne. Wielokrotnie już byliśmy świadkami tego, że pojawiające się patenty kończyły jedynie jako pomysł spisany na kartce. Czy w tym przypadku będzie podobnie? Trudno oceniać, ale sama idea wydaje się dość ciekawa. Co nie oznacza, że potrzebna.

Mieliśmy już smartfony, które miały wyjątkowo dużo obiektywów na pleckach. Warto tutaj wspomnieć o Nokia 9 PureView, gdzie takich oczek było pięć. Jednak tam umieszczono je w jednym miejscu, co zdecydowanie miało ułatwić korzystanie. W przypadku patentu od Lens Technology, który zwizualizowało Let’s Digital, sprawa wygląda zupełnie inaczej. 8 obiektywów postanowiono bowiem rozłożyć równomiernie na rogach urządzenia, czyli po 2 obiektywy na każdy z nich. Do tego dochodzą jeszcze cztery diody doświetlające, które także rozmieszczono na rogach pomiędzy obiektywami.

Zobacz też: Starszy Android = problem ze stronami.

Wygląda to dość dziwnie i może stwarzać trochę problemów przy korzystaniu. Trudno wprawdzie oceniać, jak działałoby to rozwiązanie, ale robienie zdjęć wymagałoby od użytkownika wyjątkowej uwagi. W końcu przez lata przyzwyczailiśmy się wszyscy do określonego trzymania smartfona w dłoni, a w momencie, kiedy wszystkie rogi będą posiadały obiektywy, może to być problematyczne. Co sądzicie o takim rozwiązani?

Źródło: Let’s Go Digital / GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.