ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pierwszy zegarek z Androidem- i’m Watch

Autor: Adam Bialic Kategoria: Newsy

Tegoroczne targi CES obfitują w różnego rodzaju akcesoria i gadżety powiązane z Androidem, lub o niego oparte. Włoska firma i’m postanowiła podążyć tym śladem i  zaprezentowała zegarek i’m Watch.  Jest on nie tylko urządzeniem z systemem operacyjnym Google na pokładzie, ale też stylowym dodatkiem.

Do tej pory spotykaliśmy się z produktami takimi jak Sony Ericsson LiveView, czy Motorola ACTV, czyli właściwie wyświetlaczami pokazującymi, za pośrednictwem Bluetooth, pewne funkcje powiązanego z nimi smartfona. I’m watch nie potrzebuje, choć może z nim współpracować, innego urządzenia. Zdecydowano  zastosować  w nim procesor ARM 450MHz, 64 lub 128MB RAM, pamięć 4GB, zakrzywiony ekran TFT 1,54” 240×240 (220ppi), Bluetooth i baterię 450mAh. Niewielka ilość pamięci operacyjnej implikuje problemy ze stabilnością na nowszych wersjach Androida, zastosowano więc wersję 1.6 Donut.

Jak wspomniałem jest to również pewnego rodzaju wyjątkowy dodatek, jak przystało na porządny zegarek musi więc spełniać wymóg dobrej jakości tworzyw. Odmienne wersje tego produktu wykonane są z różnych materiałów, najprostsze i’m Color to aluminium połączone z szafirowym szkłem. Droższe i’m Tech wykonane jest z tytanu, magnezu lub karbonu. Topowy i’m Jewel to szlachetne metale do wyboru, takie jak: żółte, różowe, czarne złoto, w opcji wykańczane brylantami.

Doszukiwać się możemy wielu zalet tego urządzenia, jednak posiada ono ogromne wady- krótki czas pracy na baterii– maksymalnie 48h i zatrważająca cena– od 329$ do 2299$. Ja się chyba jednak nie skuszę, ale wydaję mi się to interesująca ścieżka rozwoju technologii. Ciekawe kiedy możemy spodziewać się zegarków-komputerów znanych z filmów science fiction.

Źródła: imwatch.it, androidandme.com

Sprawdź najnowsze wpisy