ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
InPost Weekendowe Nadania

Idą święta, dlatego InPost umożliwia nadawanie paczek także w weekend

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Okres przedświąteczny to swego rodzaju żniwa w handlu. Jednak duża sprzedaż to nie tylko wzrost zysków, ale także znacznie większy natłok pracy. Czasami można po prostu nie zdążyć w tygodniu z przygotowaniem wszystkich przesyłek, a wysyłka w następnym to tylko nawarstwianie sobie pracy. Dodatkowo ten okres ma pewną granicę. Jeśli towary nie trafią do naszych klientów przed 24 grudnia, to możemy liczyć na istny wylew bardzo nieprzychylnych komentarzy na temat naszej działalności.

InPost Weekendowe Nadania

InPost Weekendowe Nadania

InPost postanowił więc wyjść handlarzom naprzeciwko. Firma uruchomiła usługę Weekendowe Nadania. Tak jak Paczka w Weekend umożliwia dostarczanie przesyłek do Paczkomatów w sobotę i niedzielę, tak nowa usługa umożliwia ich wysyłanie w te dni.

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej gorący sprzedażowo okres w ciągu roku, a Klienci już zaczynają dokonywać zarówno zakupów przedświątecznych jak i poszukiwać prezentów pod choinkę. Dla e-sklepów oznacza to konieczność obsłużenia znacznie większej liczby przesyłek. Chcąc wyjść naprzeciw rosnącym wolumenom paczek uruchamiamy Weekendowe Nadania. Jeśli opisana powyżej sytuacja dotyczy również Twojego biznesu nie czekaj i skorzystaj z możliwości nadania przesyłek również w sobotę i niedzielę.

— Podaje InPost w komunikacie.

Zobacz też: Co to Google Workspace? Czego oczekiwać po nowej ofercie?

Warto też pokrótce omówić zasady Weekendowych Nadań. Otóż usługa jest dostępna do 20 grudnia, czyli ostatniej niedzieli przed świętami. Jednak odpowiedni formularz będzie dostępny tylko do 19 grudnia. Nie warto więc zwlekać do ostatniej chwili. Dodatkowo z usługi mogą skorzystać tylko osoby, które mają konto w Managerze Paczek lub WebTruckerze. Aby Kurier odebrał paczki w sobotę lub niedzielę, formularz należy wypełnić do soboty do godziny 13.00. Odbiory będą realizowane w soboty w godzinach 8:00-12:00 i 12:00-16:00 oraz w niedziele w godzinach 8:00-13:00.

Źródło: InPost

Sprawdź najnowsze wpisy