Aparat Polaroida

Targi CES potrafią zaskoczyć. Firma Polaroid, legenda na rynku fotograficznym, zaprezentowała właśnie prototyp swojego najnowszego urządzenia. Łączy ono w jednej obudowie funkcje telefonu opartego na systemie Android i zaawansowanego aparatu fotograficznego z optycznym zoomem. Czy producenci kompaktów mają się czego obawiać?

Polaroid SC1630 Android HD Smart Camera, bo taka jest pełna nazwa sprzętu, wyposażony jest w 3.2-calowy ekran o rozdzielczości 800×400 pikseli, ma na pokładzie 512 MB RAM i tyle samo pamięci wewnętrznej. Posiadać ma również WiFi, Bluetooth, czy GPS, co obecnie dla smartfonów stanowi minimum. Znacznie ciekawiej prezentują się jednak dane techniczne dotyczące samego aparatu – matryca o wielkości 16 megapikseli zapewni fotografie w ogromnej rozdzielczości, zaś przysłona f/3.1–5.6, maksymalna prędkość migawki 1/1400 i ISO do 3200 pozwolą w dużym stopniu kontrolować ekspozycję zdjęcia. Gwoździem programu jest obiektyw z wbudowanym trzykrotnym zoomem optycznym – czegoś takiego próżno szukać u konkurencji. Oprócz tego urządzenie ma wbudowany system redukcji wibracji, obsługuje geotagging i nagrywa filmy w rozdzielczości 720p.

Niestety, za takie udogodnienia trzeba zapłacić – w tym przypadku wielkością telefonu. Jego grubość wynosi aż 18.5mm, co jest słabym wynikiem w porównaniu z klasycznymi smartfonami, które zwykle nie mierzą więcej niż 12 mm. Mimo wszystko urządzenie wydaje się być ciekawą alternatywą dla osób, które chcą robić zdjęcia w lepszej jakości, a nie mają ochoty na ciągłe noszenie przy sobie aparatu kompaktowego. Producent zapowiedział premierę na kwiecień tego roku, a cena ustalona została na 299 dolarów.

Źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.