Nokia N95 to jeden z tych smartfonów (tak, to był smartfon z Symbianem), który jest po prostu legendarny. Finowie stworzyli model, który wyjątkowo wyprzedził swoje czasy, był wyjątkowym flagowcem, a do tego z unikalną konstrukcją. Marzenie wielu osób sprzed niemalże 15 lat teoretycznie mogłoby zostać dzisiaj ożywione, bo okazuje się, że HMD Global stworzyło prototyp, który ma nawiązywać do tytułowego urządzenia. Firma jest doskonale znana z tego, że ożywia starsze projekty Nokii, dając im nowe życie – teraz na przykład czekamy na odnowienie 6300.

Nokia N95 jako smartfon z Androidem, czyli prototyp z rozsuwaną obudową

Od około 6:15 powyższego filmu możecie zobaczyć prototyp pochodzący prosto od HMD Global, który ma być duchowym następcą kultowej Nokii N95. Niestety nie jest to urządzenie, które działa, a sama wizja budowy. Budowy, która uwzględnia możliwość rozsuwania po długiej krawędzi. Znajdziemy na niej głośniki oraz dwie matryce z tradycyjnym obiektywem i szerokokątnym, a także diodę doświetlającą. Pomysł być może nie jest w żaden sposób rewolucyjny, ale pamiętajmy, że za czasów Nokii N95 też nie był. Niemniej przejdźmy dalej, bo główna wyspa z aparatami skrywa odchylany pierścień, który może robić za nóżkę. Pomysłów na wykorzystanie takich rozwiązań było już od groma, co zresztą zaznacza autor filmu.

Zobacz też: Sony nie pozwala na stosowanie dodatkowego dysku SSD w PS5 – przynajmniej nie teraz.

Autor wspomina również, że nie należy spodziewać się, że ten duchowy następca Nokii N95 ujrzy światło dzienne. Skończy prawdopodobnie jako prototyp. Być może HMD Global myśli o innej wariacji kultowego flagowca, ale… co mogłaby ona mieć, aby faktycznie zasłużyła na miano godnego następcy? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.