ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Watch

[MWC 2015] Kolejny ciekawy smartwatch zaprezentowany – poznajcie Huawei Watch z Android Wear

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
huawei watch android wear

Urządzenia noszone jeszcze nie stanowią tak wielkiego rynku, o którym niektórzy producenci jeszcze jakiś czas temu marzyli. Konsumentów ciężko przekonać do inteligentnych zegarków, ale mimo wszystko swoich sił chce spróbować kolejna firma, tym razem z Państwa Środka.

Obok HTC, także Huawei przedstawiło nowe urządzenie typu „wearable”. Jest to zegarek o jakże chwytliwej nazwie „Watch”, który pracuje pod kontrolą Androida Wear i tym samym dołącza do zawodów, w których obecnie uczestniczyli głównie LG, Motorola i Samsung. Czym ma zachęcać propozycja z Chin?

huawei watch android wear 2

Przede wszystkim designem, który sprawia, że ciężko poznać, iż mamy do czynienia z elektroniczną „zabawką”. Tak wygląda specyfikacją Watcha:

  • 1,4-calowy wyświetlacz OLED (okrągły);
  • Snapdragon 400 (1,2 GHz);
  • 512 MB RAM;
  • 4 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • Bluetooth 4.0 LE;
  • pulsometr.
huawei watch android wear 4

Do tego mamy do wyboru trzy wersje kolorystyczne, ponad 40 różnego rodzaju tarcz oraz świadomość, że większą część produkcji i składania poszczególnych elementów to dzieło ludzkich rąk, a nie robotów.

huawei watch android wear 3

Konkurent LG G Watcha R oraz Motoroli Moto 360 ma być dostępny w ponad 20 krajach, a Huawei za Watcha powinno zażyczyć sobie około 950 złotych. Niestety, póki co nie ma mowy o dostępności w Polsce, a szkoda.

źródło: The Droid Guy

Sprawdź najnowsze wpisy