huawei watch android wear

 

Urządzenia noszone jeszcze nie stanowią tak wielkiego rynku, o którym niektórzy producenci jeszcze jakiś czas temu marzyli. Konsumentów ciężko przekonać do inteligentnych zegarków, ale mimo wszystko swoich sił chce spróbować kolejna firma, tym razem z Państwa Środka.

 

Obok HTC, także Huawei przedstawiło nowe urządzenie typu „wearable”. Jest to zegarek o jakże chwytliwej nazwie „Watch”, który pracuje pod kontrolą Androida Wear i tym samym dołącza do zawodów, w których obecnie uczestniczyli głównie LG, Motorola i Samsung. Czym ma zachęcać propozycja z Chin?

 

huawei watch android wear 2

 

Przede wszystkim designem, który sprawia, że ciężko poznać, iż mamy do czynienia z elektroniczną „zabawką”. Tak wygląda specyfikacją Watcha:

 

  • 1,4-calowy wyświetlacz OLED (okrągły);
  • Snapdragon 400 (1,2 GHz);
  • 512 MB RAM;
  • 4 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • Bluetooth 4.0 LE;
  • pulsometr.

 

huawei watch android wear 4

 

Do tego mamy do wyboru trzy wersje kolorystyczne, ponad 40 różnego rodzaju tarcz oraz świadomość, że większą część produkcji i składania poszczególnych elementów to dzieło ludzkich rąk, a nie robotów.

 

huawei watch android wear 3

 

Konkurent LG G Watcha R oraz Motoroli Moto 360 ma być dostępny w ponad 20 krajach, a Huawei za Watcha powinno zażyczyć sobie około 950 złotych. Niestety, póki co nie ma mowy o dostępności w Polsce, a szkoda.

 

 

 

źródło: The Droid Guy

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.