motorola-shoots-droid

 

Jeśli przyjrzymy się statystykom sprzedaży urządzeń z Androidem w roku 2011, możemy dojść do wielu wniosków – jednak niezaprzeczalnym faktem jest, iż na rynek w tym czasie wpłynęła cała masa telefonów z Zielonym Robotem na pokładzie.

Motorola, przeanalizowawszy sytuację, uznała że wydawanie zbyt wielu smartfonów z systemem Google’a w krótkim okresie powoduje zbyt szybkie obniżenie ich wartości oraz brak wykrystalizowanej grupy flagowych produktów. Według amerykańskiego producenta, smartfony zbyt szybko schodzą z piedestału pożądania, czego wynikiem jest zmniejszająca się liczba wiernych fanów oczekujących z niecierpliwością na najważniejsze wyroby, sygnowane jako niepowtarzalne.

Dla przykładu, 2 miesiące po wydaniu Droida Bionic, pojawił się Droid RAZR, który przejął najwyższy status wśród produktów Motoroli, co wybitnie przyczyniło się do odsunięcia się w cień pierwszego z tych modeli.

motorola-razr-bionic

W związku z tym amerykański koncern na targach CES poinformował o planowanym zmniejszeniu ilości wprowadzanych na rynek nowych modeli słuchawek, by flagowe modele – co może zabrzmieć banalnie – dłużej były flagowe.

Jak sądzicie, czy to dobry ruch ze strony Motoroli, mający na celu realną poprawę jakościową jej produktów, czy może jest to tylko szukanie ucieczki od pytań o aktualizacje jej telefonów bądź odblokowanie bootloaderów w kilku modelach? Uważacie że taki sposób kreowania wizerunku firmy jako specyficznej i wyjątkowej, a jej telefonów jako deficytowych, odbije się pozytywnie na sprzedaży smartfonów z logo „M”?

Źródło: Androinica

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.